Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” trafił do Powiatu Chrzanowskiego

30 października 2014 roku w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące IV edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”, którego współorganizatorem jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” trafił do Powiatu Chrzanowskiego

W jego trakcie reprezentanci 56 gmin i powiatów z całej Polski odebrali certyfikaty potwierdzające pozytywny wynik procedury akredytacyjnej, której celem jest badanie skuteczności i efektywności działań samorządów w dziedzinie lokalnej polityki oświatowej.

Certyfikaty „Samorządowy Lider Edukacji” trafiły do jednostek samorządu terytorialnego, które - w opinii ekspertów reprezentujących środowiska naukowe - wyróżniają się osiągnięciami w dziedzinie rozwoju oświaty, propagowaniu wysokich standardów edukacyjnych i budowaniu podstaw gospodarki opartej na wiedzy.

W tym roku po raz drugi Powiat Chrzanowski otrzymał Certyfikat Samorządowy Lider Edukacji 2014” W imieniu Pana Starosty certyfikat odebrała Ewa Szydłowska-Koryczan dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.