W Chrzanowie otwarto Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich

To właśnie w nim mieszkańcy Powiatu Chrzanowskiego otrzymają informacje o wszystkich programach operacyjnych w ramach Narodowej Strategii Spójności.

W Chrzanowie otwarto Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich

Na otwarcie chrzanowskiego punktu przybyli samorządowcy i przedstawiciele mediów

Na pytania zainteresowanych dotacjami unijnymi będą odpowiadać bezpłatnie konsultanci: Dominika Skrzypińska i Sławomir Włodarz. Oboje przeszli cykl szkoleń. Oferują swoją pomoc w zakresie zaklasyfikowania pomysłu na projekt do konkretnego priorytetu, powiedzą o warunkach, kryteriach i procedurach dofinansowania projektu, podadzą dane kontaktowe do odpowiednich instytucji, udostępnią potrzebne publikacje, zorganizują szkolenie dla beneficjentów, pomogą w wypełnianiu wniosków i ich rozliczaniu.

Wstęgę przecinali: Radny Wojewódzki Bogusław Mąsior, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marek Sowa i Burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski

Chrzanowski punkt informacyjny to jeden z czterech otwartych w grudniu w Małopolsce. Podobne usytuowane są w Nowym Sączu, Nowym Targu i Tarnowie. W Krakowie działa Centrum Informacyjne FEM.
Punkt działa w ramach projektu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego „System Informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013". Jego celem jest tworzenie sieci punktów informacyjnych w całej Polsce. Za funkcjonowanie chrzanowskiego punktu odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie. Projekt „System Informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013" jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna (85 proc.) i z budżetu państwa (15 proc.)
(KR)

Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich znajduje się przy ul. Rynek 4 w Chrzanowie. Otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.
Tel. (32) 627 23 10, 627 23 11
Fax. (32) 627 23 12