Kodeks Etyki

Urzędnik powinien być pracowity, uczciwy, życzliwy, uprzejmy, pomocny, kulturalny, powściągliwy i schludnie ubrany. Tak wynika z Kodeksu Etyki Pracowników Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

Kodeks Etyki

Kodeks opracował zespół powołany przez Starostę. Grupa opracowała zbiór zasad, którymi powinni się kierować powiatowi urzędnicy. Kodeks został opracowany na wzór kodeksów etyki obowiązujących w wielu urzędach administracji publicznej.
Postępowanie według Kodeksu Etyki powinno poprawić jakość funkcjonowania urzędu, a tym samym zwiększyć zaufanie mieszkańców do samorządu.

Według dokumentu urzędnicy powinni być miedzy innymi praworządni, bezinteresowni, uczciwi, sprawiedliwi, odpowiedzialni, dbać o dobre imię starostwa i pracowników, mają się zachowywać godnie w miejscu pracy i poza nim, mają być uprzejmi i życzliwi.

Kodeks Etyki Pracowników Starostwa Powiatowego w Chrzanowie