Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Remigiusz Lichota doceniony w Krakowie

Wykwalifikowany przewodnik Remigiusz Lichota, Prezes Zarządu PTT Oddział w Chrzanowie, został wyróżniony Dyplomem Marszałka Województwa Małopolskiego za Wkład w  Rozwój i Promocję Turystyki w Województwie Małopolskim w ramach 14. Małopolskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika. 

Kobieta w różowej marynarce i dwóch mężczyzn, jeden z dyplomem w rękach
Fot. Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Iwona Gibas, Prezes Zarządu PTT Oddział w Chrzanowie Remigiusz Lichota i Radny Wojewódzki Rafał Kosowski
 
 
Remigiusz Lichota rozpoczął przygodę z turystyką w 1986 roku, kiedy to wstąpił do Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego Oddział w Chrzanowie.
W 2002 roku został członkiem do Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział w Chrzanowie.
W latach 2004-2010 roku był Sekretarzem Zarządu Oddziału PTT.
W 2007 roku wybrany do składu Głównego Sądu Koleżeńskiego Zarządu Głównego PTT.
W 2009 roku ukończył szkolenie przewodnickie w Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich w Krakowie uzyskując uprawnienia państwowe przewodnika górskiego beskidzkiego oraz pilota wycieczek.
Od 2009 roku jest członkiem Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie i członkiem Koła Przewodników i Pilotów im. Prof. Krawczyńskiego w Chrzanowie. Prowadzi też szkolenia nowych adeptów przewodnictwa i współorganizuje coroczne spotkania przewodników z trzech województw małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego pt. „Spotkania przy miedzy”.