Chrzanolandia zaprasza na ... Ziemniaczysko pod Lipowcem

W dniu 1 września 2013 roku Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze", na terenie Muzeum - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec organizuje wydarzenie kulturalne „Chrzanolandia zaprasza na ... Ziemniaczysko pod Lipowcem". Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Marek Sowa oraz Starosta Chrzanowski Pan Adam Potocki.
Chrzanolandia zaprasza na ... Ziemniaczysko pod Lipowcem

Impreza ma na celu kultywowanie lokalnej kultury i tradycji. Wystąpią zespoły takie jak: Zespół „Macierzanki" z Żarek, Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiaczek", Formacja „Chatelet", oraz Kukiz akustycznie, natomiast imprezę poprowadzi Teatr Tradycja z Okleśnej.

Tegorocznym motywem przewodnim imprezy będzie sztuka ludowa i rzemiosło artystyczne. Na terenie Muzeum zaprezentowane zostaną dawne rzemiosła i zawody. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w rzemiośle ludowym. Jednocześnie prowadzony będzie kiermasz rękodzieła promujący twórców ludowych i lokalne wyroby - przewidujemy ponad 50 stoisk, których różnorodność sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

W trakcie imprezy zostaną rozstrzygnięte konkursy rękodzielnicze, w których wezmą udział Koła Gospodyń Wiejskich, rzemieślnicy, rękodzielnicy oraz stowarzyszenia z terenu powiatu chrzanowskiego.

Koła Gospodyń Wiejskich serwować będą tradycyjną potrawę powiatu chrzanowskiego „Ziemniaki po cabańsku". Możliwa będzie konsultacja dotycząca pozyskiwania funduszy europejskich w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Małopolsce, gdzie dodatkowo będą odbywać się konkursy, gry i zabawy.

Na dzieci czeka Bajkowa Kraina z ręcznie wykonanymi dekoracjami. Moc konkursów, zabaw, warsztatów i gier sprawnościowych związanych z bajkowymi postaciami, prowadzone będą przez najlepszych animatorów.

Serdecznie zapraszamy.