W marcu stawią się przed komisją

26 marca w siedzibie ZST Fablok w Chrzanowie rozpocznie się kwalifikacja wojskowa w powiecie chrzanowskim. Potrwa do 29 kwietnia.

Kobiety w mundurach notują. Obok młody mężczyzna

Celem kwalifikacji wojskowej jest wprowadzenie danych do ewidencji wojskowej oraz określenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej oraz tych, które zgłosiły się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, a mają ukończony 18 rok życia. Za przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej na terenie powiatu odpowiada Starosta.