Tak Libiąż świętował 11 Listopada

Od blisko ćwierćwiecza libiążanie spotykają się tego dnia na wspólnej biesiadzie patriotycznej, którą po raz pierwszy zaprosiło Stowarzyszenie Muzyków Canticum Canticorum. Film.

Fot. Chór Canticum Canticorum wystąpił podczas XXIV Biesiady Patriotycznej pod patronatem Starosty Chrzanowskiego

Biesiadę poprzedziło uroczyste nabożeństwo w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Potem korowód przemaszerował na cmentarz parafialny, gdzie m.in. Wicestarosta Bartłomiej Gębala wraz z przedstawicielami Rady Powiatu Chrzanowskiego: Andrzejem Olszowskim i Piotrem Rembiechą złożył kwiaty pod pomnikiem żołnierzy Wojska Polskiego na cmentarzu parafialnym w Libiążu.

Powiat Chrzanowski przekazał 4 tys.zł na organizację tej wyjątkowej imprezy,która w tym roku odbywała się pod hasłem "Na styku trzech kultur-Krakowiacy,Ślązacy i Górale".