Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Listopadowe Święto Niepodległości upłynęło w stolicy powiatu pod znakiem poczucia narodowej dumy i szacunku do tradycji.

Fot. Ślubowanie uczniów klas mundurowych II LO w Chrzanowie na Placu Tysiąclecia

W chrzanowskich uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z Województwa, Powiatu i poszczególnych Gmin. Msza święta w kościele p.w. Św. Mikołaja w Chrzanowie w intencji Ojczyzny, a potem uroczystość pod tablicą upamiętniającą walki o niepodległość narodu polskiego, rozpoczęły świętowanie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Powiecie Chrzanowskim.

W samo południe z płyty chrzanowskiego rynku wyruszył VII Chrzanowski Marsz Niepodległości zorganizowany przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie. Potem uroczystości przeniosły się na Plac Tysiąclecia, gdzie Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga przyjął meldunek kadetów klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie, a następnie w imieniu władz Powiatu Chrzanowskiego złożył wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Zwycięstwa i Wolności.