Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Ceniona przez pacjentów chrzanowska stacja dializ będzie rozbudowana

Dializa to zabieg ratujący życie każdego dnia. Zastępuje bowiem fizjologiczne funkcje nerki. W Chrzanowie stacja dializ pracuje 24 godziny na dobę, dlatego jest niezwykle ceniona przez pacjentów nie tylko z powiatu chrzanowskiego, ale również z całej Małopolski i Śląska. Wkrótce będzie rozbudowana. Lecznica podpisała umowę z wykonawcą - Spółdzielnią Rzemieślniczą BUDMET w Krakowie.ZOBACZ FILM.

Fot. Stacja dializ w chrzanowskim szpitalu
 
Rozbudowa stacji dializ i pracowni endoskopii będzie kosztować ponad 6 mln zł, w tym 1,2 mln zł to dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.
- Dwukrotne zwiększenie liczby stanowisk z jedenastu do ponad dwudziestu to szansa na skrócenie kolejek do dializ – mówi Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.
- Po raz kolejny spotykamy się z Panem Wojewodą w chrzanowskim szpitalu w podobnych, pozytywnych okolicznościach. W celu poprawy infrastruktury medycznej, która ma służyć pacjentom, ale też powodować, że placówka się rozwija. Dziękuję Wojewodzie za to wieloletnie wsparcie. Dzisiaj chrzcimy profesjonalną, ponadregionalną stację dializ. Jest też wskazanie na rozwój endoskopii. W obu obszarach nastąpi więc poprawa jakości. Dziękuję personelowi szpitala. To też ich praca, zaangażowanie i kompetencje – podkreśla Starosta Andrzej Uryga.
 
Zakres zadań:
- remont stacji dializ i pomieszczeń przynależnych, rozbudowa instalacji stacji uzdatniania wody, rozbudowa układu przygotowania wody pod stację dializ, wymiana instalacji wody do dializ, zaprojektowanie wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w gabinetach lekarskich oraz salach dializ i gabinetach badań, nowy układ chłodniczy z agregatem wody lodowej, remont pomieszczeń stacji dializ z punktem pielęgniarskim i poczekalnią, szatniami pacjentów, sanitariatami, pomieszczeniem przygotowania pacjenta, pomieszczenia pracowników, kuchni i magazynu.
- przebudowa stacji łóżek i pracowni endoskopii.
Stacja Dializ uzyska 9 dodatkowych stanowisk z centralnie ulokowaną konsolą dla pielęgniarek, WC NPS oraz punkt pielęgniarski z przeszklonymi ścianami, zapewniającymi możliwość bezpośredniej obserwacji pacjentów. Pozostała przestrzeń zaadaptowana zostanie na pracownię endoskopii.
W projekcie są dwa gabinety endoskopii: odcinka dolnego z bezpośrednim dostępem do pomieszczenia przygotowania pacjenta oraz łazienki NPS i salą wybudzeń pacjenta oraz gabinet endoskopii odcinka górnego. mach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Prace potrwają osiem miesięcy.