Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Wręczono nagrody dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych za rok szkolny 2021/2022

Nagrodę Starosty Chrzanowskiego dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat chrzanowski ustanowiono Uchwałą Nr 221/103/2018 Zarządu Powiatu Chrzanowskiego z dnia 16 sierpnia 2018 r., w celu uhonorowania pracowitości, uzdolnień i umiejętności uczniów.

Nagrodzeni uczniowie

Nagrody dotyczą osiągnięć uczniów w poprzednim roku szkolnym. Wysokość nagrody wynosi 750 zł i każdy z uczniów mógł wybrać sobie nagrodę sam w ramach tej kwoty.

Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach:

  • Najlepsze wyniki w nauce
  • Wybitne osiągnięcia artystyczne
  • Szczególne osiągnięcia sportowe
  • Szczególne osiągnięcia związane z kształceniem zawodowymNagrody otrzymali:

Olimpia Smaga – nagroda za najlepsze wyniki w nauce – uczennica klasy II Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych w Trzebini. Olimpia wyróżnia się wzorowym zachowaniem, ogromną kulturą osobistą, 100% frekwencją i zaangażowaniem w życie klasy i szkoły. Brała udział m.in. w: II międzynarodowej edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, organizowanym przez IPN, zdobywając tytuł laureata; w III edycji ogólnopolskiego konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”; ogólnopolskim konkursie wiedzy biblijnej; międzynarodowym projekcie edukacyjnym: „Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości”, organizowany przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście wraz z  Międzynarodową Szkołą Nauczania o Holokauście w Yad Vashem; branżowej symulacji biznesowej „Revas”.

Zuzanna Pytlowska – nagroda za osiągnięcia artystyczne – uczennica klasy IV w II Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie. Zuzanna bardzo chętnie angażuje się w życie szkoły. Od 9 lat uczęszcza na zajęcia Grupy Wokalnej Impresja, działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Wspólnie z przedstawicielami szkół, stowarzyszeń i sekcji wokalnych wykonała piosenkę z przesłaniem pokoju na świecie i solidarności z walczącą Ukrainą. Zajęła II miejsce na festiwalu kolęd i pastorałek w Jaworznie; II miejsce w IX ogólnopolskim festiwalu „Debiuty” w Krakowie; otrzymała wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie piosenki polskiej. Występowała także na koncertach charytatywnych Fundacji „Energetyk” z Trzebini. Zuzanna udzielała się charytatywnie, biorąc udział w zbiorkach, m.in.: na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych, na zakup sprzętu medycznego fundacji Energetyk z Trzebini, chrzanowskim 30 finale WOŚP. Brała udział w „Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach Menadżerskich 5” oraz Małopolskich Mistrzostwach „Menadżer Roku” organizowanych w formie symulacji biznesowych firmy REVAS.

Weronika Zabrzańska – nagroda za najlepsze osiągnięcia sportowe – uczennica klasy II, w II Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie. Pasją Weroniki są szachy. Brała udział m.in. w: Mistrzostwach Polski Juniorów w rozwiązywaniu zadań szachowych SZACHMAKS V – I miejsce w województwie i II miejsce w kraju. I miejsce w XXVI Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów w Szachach Aktywnych oraz tytuł pierwszego najlepszego zawodnika powiatu chrzanowskiego; I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów; I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich – dziewczęta; III miejsce w indywidualnych młodzieżowych Mistrzostwach Europy Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych w Salonikach ( to światowej klasy cykl turniejów w formacie szachów szybkich dla arcymistrzów); została powołana do Kadry Narodowej Juniorów na rok 2022, z jednoczesnym zaliczeniem w poczet słuchaczy Młodzieżowej Akademii Szachowej.

Aleksandra Miziołek – nagroda za osiągnięcia zawodowe - uczennica klasy IV Technikum w Zespole Szkół w Libiążu. Aleksandra jest finalistką XI edycji olimpiady logistycznej we Wrocławiu. Jest bardzo aktywna na zajęciach szkolnych, osiąga wysokie średnie ocen. Jest przewodniczącą Szkolnej Rady Uczniowskiej. Bierze udział w szerokim spektrum działalności społeczności szkolnej, organizując lub angażując się w różnorakie akcje. Uczestniczy w projekcie Erasmus Plus. W olimpiadzie logistycznej we Wrocławiu przeszła do III etapu – finałowego – i znalazła się w gronie 60 finalistów, spośród 3,5 tysiąca uczestników z całej Polski. Aleksandra działa w wolontariacie w Obozie Auschwitz – Birkenau: opiekuje się stanowiskami i grupą Ocalałych Więźniów, pomaga w biurze i przy organizacji obchodów.


Wszystkim Nagrodzonym Serdecznie Gratulujemy.