Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

e-TOLL - Nowy system poboru opłaty drogowej

W czerwcu 2021 r. Krajowa Administracja Skarbowa uruchomi nowy system poboru opłaty drogowej e-TOLL, który zastąpi dotychczasowy system viaTOLL.

Baner, białe tło, napis w kolorze czwerwono-czarnym e-Toll

System e-TOLL to nowoczesne i wygodne dla użytkowników rozwiązanie, oparte na technologii pozycjonowania satelitarnego i bezprzewodowej transmisji danych. Umożliwi wnoszenie opłaty elektronicznej za przejazd pojazdów ciężkich (o DMC przekraczającej 3,5 t i autobusów) po płatnych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i dróg krajowych w Polsce.
Uruchomienie systemu e-TOLL nastąpi w czerwcu 2021 roku. Przewidziany jest okres przejściowy, w którym funkcjonować będą oba systemy poboru opłat – e-TOLL i viaTOLL.
Zmiana dotyczy licznej grupy kierowców i firm transportowych w Polsce, a także za granicą i będzie wymagała podjęcia odpowiednich działań z ich strony.


Szczegółowe informacje o nowym systemie można znaleźć na stronie internetowej www.etoll.gov.pl oraz w ulotce.

Plik do pobrania: