W Chrzanowie rusza Punkt Szczepień Powszechnych (PSP)

Od 13 maja przy ul. Sokoła 24 w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie mieszkańcy Powiatu Chrzanowskiego będą mogli się zaszczepić przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Przewidywanych jest 600 szczepień dziennie.

Stanowisko oddzielone parawanami po dwóch stronach

Fot. Punkt Szczepień Powszechnych w Chrzanowie  

 

 

Utworzenie Punktu Szczepień Powszechnych w Chrzanowie w ramach Narodowego Programu Szczepień jest wspólną inicjatywą Powiatu Chrzanowskiego i Gmin: Chrzanów, Libiąż, Alwernia i Babice.

Samorządy oddelegowały do pracy administracyjnej w PSP swoich pracowników, zapewniły w punkcie laptopy i telefony oraz zakupiły sprzęt medyczny do prawidłowego prowadzenia szczepień: dwie lodówki stacjonarne z rejestratorami oraz lodówkę przenośną do transportu szczepionki. Gmina Chrzanów przekazała na ten cel 8 tys. zł, Libiąż 7 tys. zł, Babice 4 tys. zł, Alwernia 4 tys. zł, a Powiat Chrzanowski 10.048 zł.

Ustalono, że za organizację spraw medycznych i sprzęt odpowiada Szpital Powiatowy w Chrzanowie, za sprawy administracyjne – Jednostki Samorządu Terytorialnego. Powiat został koordynatorem tych działań.

 

 

 

Komunikat Szpitala Powiatowego w Chrzanowie 

Z dniem 13 maja 2021 r., w budynku byłego hotelu „Sokół” w Chrzanowie, przy ul. Sokoła 24 zostaje uruchomiony Punkt Szczepień Powszechnych (PSP), w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Punkt Szczepień Powszechnych czynny będzie w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.00.

Do szczepienia mogą zgłaszać się wszyscy uprawnieni mieszkańcy Powiatu Chrzanowskiego.

Będą obowiązywać poniższe kanały zapisów :

a)    dzwoniąc na bezpłatną infolinię na nr 989,

b)  elektronicznie poprzez e-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl

c)   wysyłając SMS na nr 664 908 556 lub 880 333 333,  o treści: SzczepimySie

d)   w Punkcie Szczepień Powszechnych:

     -  telefonicznie – 734 446 574, 511 978 951, 667 307 796, 572 425 835.

  - wysyłając wiadomość e-mail na adres: szczepieniacovid@szpital-chrzanow.pl

     w treści e-maila należy podać imię i nazwisko, PESEL oraz numer kontaktowy.

     - osobiście w PSP .

 

Punkt Szczepień Powszechnych prowadzi Szpital Powiatowy    w Chrzanowie we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

W Punkcie Szczepień Powszechnych w Chrzanowie, kwalifikacji do szczepienia dokonują uprawnione osoby, wykonujące zawód medyczny (rehabilitanci, ratownicy medyczni, farmaceuci).

W w/w Punkcie do szczepienia nie kwalifikuje lekarz.

W celu usprawnienia procesu szczepień, osoby zapisane na termin, uprasza się o zgłaszanie się do punktu, z wypełnionym kwestionariuszemwstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 – do pobrania

Instrukcja do kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 - do pobrania 

Kwestionariusz należy wypełnić w dniu szczepienia.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnoście udzielonych odpowiedzi w kwestionariuszu, personel kwalifikujący do szczepienia udziela dodatkowych wyjaśnień.

W przypadku udzielenia, przynajmniej jednej odpowiedzi na „TAK”, na którekolwiek z pytań od 2 do 8 w kwestionariuszu dotyczących stanu zdrowia, wskazany jest kontakt z punktem szczepień, w którym kwalifikacji dokonuje lekarz, np.:

 

Punkt Szczepień w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie,

tel.: 032 624 7595, 880-787-911.

 

Osoby, które uznają, iż z przyczyn zdrowotnych nie będą mogły skorzystać ze szczepienia, w wyznaczonym terminie, uprasza się o niezwłoczny kontakt mailowy lub telefoniczny z PSP, celem zmiany terminu.