Pierwsze osoby zaszczepione w chrzanowskim Punkcie Szczepień Powszechnych

13 maja Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Poseł Krzysztof Kozik, Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga, Burmistrzowie Chrzanowa, Libiąża i Alwerni oraz Wójt Babic uroczyście otworzyli Punkt Szczepień Powszechnych w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Dziś zaszczepionych zostanie w nim 360 osób. 

Fot. W chrzanowskim Punkcie Szczepień Powszechnych Wojewoda Łukasz Kmita złożył życzenia personelowi pielęgniarskiemu z okazji wczorajszego Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

 

W PSP będzie szczepionych 600-700 osób dziennie. 

Podczas konferencji Starosta Andrzej Uryga apelował do mieszkańców, by się szczepili, bo dzięki temu chronimy zarówno siebie, jak i naszych bliskich.

- Im więcej osób zaszczepionych, tym większa szansa na powrót do normalności i uzyskanie odporności zbiorowej - mówił Starosta. 

W podobnym tonie wypowiadał się także Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, kóry prosił o przestrzeganie obowiązującego do soboty 15 maja nakazu noszenia maseczek na wolnym powietrzu. Wojewoda podkreślił, że tempo szczepień w powiecie chrzanowskim jest bardzo dobre. Dotychczas wykonano ponad 40 tysięcy szczepień.  

Przypomnijmy, że utworzenie Punktu Szczepień Powszechnych w Chrzanowie w ramach Narodowego Programu Szczepień jest wspólną inicjatywą Powiatu Chrzanowskiego i Gmin: Chrzanów, Libiąż, Alwernia i Babice. Samorządy oddelegowały do pracy administracyjnej w PSP swoich pracowników, zapewniły w punkcie laptopy i telefony oraz zakupiły sprzęt medyczny do prawidłowego prowadzenia szczepień: dwie lodówki stacjonarne z rejestratorami oraz lodówkę przenośną do transportu szczepionki. 

 

 Fotorelacja z wydarzenia dostępna na naszym Facebooku