Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Pierwsze osoby zaszczepione w chrzanowskim Punkcie Szczepień Powszechnych

13 maja Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Poseł Krzysztof Kozik, Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga, Burmistrzowie Chrzanowa, Libiąża i Alwerni oraz Wójt Babic uroczyście otworzyli Punkt Szczepień Powszechnych w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Dziś zaszczepionych zostanie w nim 360 osób. 

Fot. W chrzanowskim Punkcie Szczepień Powszechnych Wojewoda Łukasz Kmita złożył życzenia personelowi pielęgniarskiemu z okazji wczorajszego Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

 

W PSP będzie szczepionych 600-700 osób dziennie. 

Podczas konferencji Starosta Andrzej Uryga apelował do mieszkańców, by się szczepili, bo dzięki temu chronimy zarówno siebie, jak i naszych bliskich.

- Im więcej osób zaszczepionych, tym większa szansa na powrót do normalności i uzyskanie odporności zbiorowej - mówił Starosta. 

W podobnym tonie wypowiadał się także Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, kóry prosił o przestrzeganie obowiązującego do soboty 15 maja nakazu noszenia maseczek na wolnym powietrzu. Wojewoda podkreślił, że tempo szczepień w powiecie chrzanowskim jest bardzo dobre. Dotychczas wykonano ponad 40 tysięcy szczepień.  

Przypomnijmy, że utworzenie Punktu Szczepień Powszechnych w Chrzanowie w ramach Narodowego Programu Szczepień jest wspólną inicjatywą Powiatu Chrzanowskiego i Gmin: Chrzanów, Libiąż, Alwernia i Babice. Samorządy oddelegowały do pracy administracyjnej w PSP swoich pracowników, zapewniły w punkcie laptopy i telefony oraz zakupiły sprzęt medyczny do prawidłowego prowadzenia szczepień: dwie lodówki stacjonarne z rejestratorami oraz lodówkę przenośną do transportu szczepionki. 

 

 Fotorelacja z wydarzenia dostępna na naszym Facebooku