Kompleksowo i profesjonalnie

Symboliczne przecięcie wstęgi zainaugurowało działalność Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, którego jednym z głównych zadań jest przetwarzanie, gromadzenie i dostarczanie do potencjalnego odbiorcy informacji o walorach turystycznych powiatu.

Kompleksowo i profesjonalnie

Na otwarcie przybyli m.in. Adam Potocki - Wicestarosta, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jura i Tadeusz Szybalski, radni powiatowi, Jerzy Starzykiewicz - Skarbnik Stowarzyszenia Ziemi Lipowieckiej, Wicedyrektor Departamentu Promocji   Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Anna Niedźwieńska.

Zgromadzeni goście, wśród, których byli przedsiębiorcy, samorządowcy, właściciele gospodarstw agroturystycznych zostali zapoznani z ideą i pomysłem powstania PCIT przez Wicestarostę Potockiego.

Następnie Jerzy Starzykiewicz wręczył egzemplarz pamiątkowej książki pt. „Klucz Lipowiecki" Wicedyrektor Annie Niedźwieńskiej z Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

Po części oficjalnej goście zwiedzili pomieszczenie centrum i zapoznali się z jego ofertą.

Jak poinformował Anna Niedźwieńska docelowo PCIT ma zostać włączone do Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej i być jednym z wielu punktów na terenie województwa o wysokim standardzie dostępności i świadczenia usług.

Na pewno mocnym punktem centrum jest fakt, że w sezonie, czyli od kwietnia do września czynne będzie przez 7 dni w tygodniu i tym samym bardziej dostępne dla turystów, którzy chcą uzyskać informacje.

Kontakt do PCIT
PL - 32 -551 Wygiełzów, ulica Lipowiecka 3,