Galeria twórczości Stanisława Wolińskiego

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego, na Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Chrzanowie  można było oglądać galerię obrazów pędzla Stanisława Wolińskiego.

Stanisław Aleksander Woliński (ur. 1950r.)

 

            Jest autorem ponad 300 obrazów. Swój warsztat malarski doskonalił samodzielnie. Jako tematyka obrazów fascynuje go przyroda, przestrzeń, często również pejzaż miejski. Jego obrazy malowane techniką olejną dokładnie odzwierciedlają rzeczywistość, zaskakują realizmem. Pejzaże, kwiaty, ulice  miast, fragmenty osiedli – cała otaczająca nas rzeczywistość znajduje odzwierciedlenie w obrazach S. Wolińskiego.

            Jak sam mówi malowanie dostarcza mu wiele radości, choć niestety, nad czym ubolewa w codziennym życiu coraz trudniej jest mu znaleźć czas na realizowanie swojej pasji.

            Jego obrazy rozproszone są po całym świecie, prace można było oglądać na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i poza jego granicami miedzy innymi w Libiąskim Centrum Kultury, w Domu Pomocy społecznej w Płazie, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, a nawet we Francji(Paryż).

 

Zobacz galerie