Ogniska grypy ptasiej

W związku z wystąpieniem w Federacji Rosyjskiej i Kazachstanie ognisk grypy ptaków i możliwości przeniesienia choroby na teren Rzeczpospolitej Polskiej, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Chrzanowie informuje, że ze względu na wystąpienie zagrożenia ognisk grypy ptaków istnieje obowiązek informowania Powiatowego Lekarza Weterynarii o każdym przypadku wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt.

Wprowadzono w  Powiatowych Inspektoratach Weterynarii całodobową gotowość do przyjęcia zgłoszeń o podejrzeniu wystąpienia HPAL.
W Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Chrzanowie wyznaczono numery telefonów  zgłoszeniowych czynnych całą dobę oraz pracowników wyznaczonych do obsługi telefonów:

1. lek. wet. Monika Tokarczyk – 0-696-065-127
  2. Małgorzata Bielak -0-696-065-129
Przypominamy, że Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Chrzanowie czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00, telefon kontaktowy (032) 624-15-50.