Święto Policji

23 licpa 2005 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chrzanowie odbyly sie uroczystości związane ze Świętem Policji, podczas których miało miejsce uroczyste wręcznie Decyzji o oddaniu w trwały zarząd budynku przy ul. Jordana 7 na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie.

Święto Policji

Obchody Święta Policji w Powiecie Chrzanowskim połączone były z uroczystym mianowaniem na wyższe stopnie policyjne, wyróżnieniem odznaczeniami Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz przedstawicieli samorządu Gmin i Powiatu Chrzanowskiego.

W Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym "Kąty" w Chrzanowie odbył się V Powiatowy Festyn z Mundurem, w ramach którego miał miejsce mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Policji Powiatu Chrzanowskiego oraz Samorządowców o Puchar Starosty Chrzanowskiego. Mecz zakończył się wygraną Policji. Widowiskiem towarzyszącym był turniej siatkówki plażowej oraz mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami służb mundurowych Policji oraz Straży Pożarnej, w którym prym wiedli funkcjonariusze Policji zdobywająć tym samym Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie.

Dla uczestników festynu przewidziane były pokazy m.in. grupy rajdującej z użyciem psa, działań grupy antyterrorystycznej z wykorzystaniem śmigłowca oraz ratownictwa drogowego. Bez żadnych konsekwencji można było sprawdzić stężenie alkoholu we krwi przy pomocy policyjnego alkomatu, oddać odciski palców podczas badania daktyloskopijnego oraz zapoznać się z bronią palną jaką dysponują funkcjonariusze policji.

Zobacz galerie