Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

16 Krakowski Salon Turystyczny

W dniach 7 – 9 kwietnia 2006 r w Krakowie w dawnym hotelu Forum przy ul. Konopnickiej 28  odbyła się 16 edycja cyklicznej imprezy pn. Krakowski Salon Turystyczny.

16 Krakowski Salon Turystyczny

 

 

 

Starostwo Powiatowe wraz z gminami : Alwernia, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia reprezentowało i promowało powiat chrzanowski. Warto dodać, iż impreza ta zyskuje na znaczeniu międzynarodowym, czego dowodem jest przybycie na tegoroczny Salon Turystyczny wystawców z różnych stron świata. Oprócz biur podróży i wystawców z Polski, przybyli reprezentanci Republiki Czeskiej, Słowacji, Chorwacji, Węgier, jak również Chin, w sumie prezentowało się 126 wystawców.
W programie ziemi chrzanowskiej znalazła się prezentacja rzeźb państwa Góreckich, występ Zespołu Muzyki Dawnej "ESTAMPIDA", jak również występ oraz wielkanocny poczęstunek Koła Gospodyń Wiejskich „Luszowianki”, który przyciągnął wielu zwiedzających tegoroczną edycję Salonu. O wystrój i dekorację naszego stoiska zadbał m.in. Dom Pomocy Społecznej w Płazie.
Na wielu stoiskach można było spróbować potraw i przysmaków regionalnych, jak również podziwiać folklor i wyroby tradycyjne dla danego regionu. Wszędzie rozbrzmiewała muzyka począwszy od naszej polskiej góralskiej po występ Chorwatów. Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa obrazów wyszywanych jedwabiem przygotowana przez przedstawicieli z Chin.
16 Krakowski Salon Turystyczny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy przybycie tak wielu zwiedzających.

 

     Dziękujemy  wszystkim uczestnikom 16 Krakowskiego Salonu Turystycznego za pomoc, współpracę i wkład włożony w promowanie Ziemi Chrzanowskiej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tej malowniczej części województwa małopolskiego.