Nowa hala widowiskowko-sportowa przy zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Trzebini

W minioną środę, tj. 24 maja 2006 r. miało miejsce przekazanie placu budowy Przedsiębiorstwu Budownictwa Przemysłowego "CHEMOBUDOWA - KRAKÓW" S.A. pod halę widowiskowo-sportową, która powstanie przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Trzebini.

Oficjalnie rozpoczeła się rzeczowa realizacja inwestycji, polegającej na budowie nowoczesnego obiektu sportowego przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, który niewątpliwie pozwoli zapewnić wychowankom tej placówki odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju. Budowana hala sportowa będzie liczyła 24x53 m i wyposażona będzie m.in. w widownię mieszczącą 170 osób.

Jest to kolejny obok hali widowiskowo-sportowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie obiekt mający na celu zwiększenie dostępności młodzieży w wieku szkolnym do odopowiednio przygotowanych ośrodków sprzyjających ich prawidłowemu rozwojowi.

Całość inwestycji pochłonie ponad 2 375 tys. zł i będzie finansowana ze środków finansowych Powiatu Chrzanowskiego oraz Gminy Trzebinia.

Wmurowanie kamienia węgielnego odbędzie się 1 września 2006 r. podczas uroczystości związanych z rozpoczęciem roku szkolnego 2006/2007.

W przekazaniu udział wzięli m.in. Tadeusz Adamczak - Nieetatowy Członek Zarządu, Klementyna Kłeczek - Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju, Józef Orwat - Specjalista Wydziału Promocji i Rozwoju, Lucyna Pitala - Dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych oraz Kaziemirz Homa - Menadżer Zespołu Kontraktów Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego "CHEMOBUDOWA - KRAKÓW" S.A.