Dzień Austriacki

Po raz kolejny Powiat Chrzanowski gościł delegację austriacką z zaprzyjaźnionej gminy Pischeldorf, która jest partnerem Gminy Babice. Z okazji wizyty austriackich partnerów, 24 czerwca 2006 r. na rynku w Chrzanowie został zorganizowany Dzień Austriacki. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 od prezentacji orkiestry z Pischelsdorfu oraz wspólnego wykonania utworu pt. "Oda do radości” będącego hymnem Unii Europejskiej.

Dzień Austriacki

Starosta Chrzanowski, Kazimierz Boroń oraz Wójt Gminy Babice, Wiesław Domin wspólnie powitali zgromadzonych na rynku delegatów austriackich, w tym Starostę Weizu – Rüdiegera Taus, Burmistrza Pishelsdorfu – Erwina Marterera, przedstawicieli Polonii – Witolda Balusia oraz mieszkańców powiatu chrzanowskiego.
     Podczas imprezy prowadzonej przez Zbigniewa Klatkę, Radnego Powiatu Chrzanowskiego, jej uczestnicy mogli m.in. posłuchać licznych utworów wykonywanych przez orkiestrę Gminy Pishelsdorfu oraz Orkiestry Górniczej z Gminy Libiąż, skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez grupę austriacką, a także Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu.
     W programie wizyty znalazło się również Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie, gdzie Wicestarosta Stanisława Klimczak przybliżyła południowym sąsiadom walory Ziemi Chrzanowskiej, a Dyrektor PCE Mariusz Wacławkiem zaprezentował możliwości edukacyjne swojej placówki. Kolejnym punktem spotkania był Dom Pomocy Społecznej w Płazie, w którym delegaci odwiedzili zlokalizowaną na terenie budynku stadninę koni, a także zapoznali się z twórczością pensjonariuszy Domu oraz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie.

Zobacz prezentacje Powiatu Chrzanowskiego