II Małopolski Festiwal Smaku

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego organizuje Konkurs i Plebiscyt „Małopolski Przysmak”, który to odbędzie się w ramach II Małopolskiego Festiwalu Smaku. Realizatorem na szczeblu lokalnym – półfinału oświęcimskiego jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

II Małopolski Festiwal Smaku

Półfinał powyższego przedsięwzięcia odbędzie się w Oświęcimiu dnia 6 sierpnia 2006 r.  Uczestnikami imprezy będą wytwórcy i przetwórcy artykułów rolno-spożywczych.
Zarówno w konkursie jak i plebiscycie mogą brać udział  wystawcy, którzy prezentować będą wyroby w następujących kategoriach:

1. przetwory owocowe i warzywne
  2. wyroby piekarnicze i cukiernicze
  3. sery i przetwory mleczne
  4. wędliny oraz przetwory mięsne
  5. gotowe dania i potrawy
  6.  inne produkty.
  7. najatrakcyjniejsze danie (nie będące wyprodukowanym daniem gotowym, dostępnym w sprzedaży detalicznej, a jedynie w punktach gastronomicznych.

Każdy wystawca może zgłosić tylko 1 produkt w danej kategorii. Wystawca może do konkursu zgłosić jedynie własny produkt lub samodzielnie przygotowane danie.
Wydarzenie to ma na celu wypromowanie Małopolski, jak również przedsiębiorców i  producentów wyrobów żywnościowych i gastronomicznych. Udział w II Małopolskim Festiwalu Smaku jest bezpłatny. Jest znakomitą okazją dla przedsiębiorców oraz producentów do wypromowania swoich produktów, jak i własnej marki.

Laureaci konkursu otrzymają Dyplom Małopolski Smak, oprócz tego będą promowani w broszurach promocyjnych dotyczących produktów regionalnych, wydawanych przez Samorząd Województwa Małopolskiego, w portalu internetowym Wrota Małopolski.
Laureaci z każdej kategorii zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w kiermaszu finałowym, który to odbędzie się w Krakowie w dniach 9 – 10 września 2006 r. Przedsięwzięcie zostanie nagłośnione w mediach.

Zainteresowani wystawcy powinni wysłać zgłoszenie do:

• Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach
    Karniowice 9, 32 - 082 Bolechowice
  • Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Oświęcimiu
    ul. Wyspiańskiego 10, 32-600 Oświęcim
    tel./fax. 033 842 41 73

Ostateczny termin składania zgłoszeń upływa w dniu 31 lipca 2006 r.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego:

Ewentualne zapytania proszę kierować do Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, tel. 032 625 79 36, 032 625 79 37.