I Dożynki Powiatowe 2006

3 września na Błoniach Karniowickich odbyły się I Dożynki Powiatowe, w których udział wzięły koła gospodyń wiejskich z wszystkich gmin powiatu chrzanowskiego.

I Dożynki Powiatowe 2006

Wśród licznie zebranych uczestników dożynek znaleźli się nie tylko mieszkańcy powiatu lecz również przedstawiciele samorządu, w tym Starosta Chrzanowski Kazimierz Boroń, Wicestarosta Stanisława Klimczak, Przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego Jan Burrzej, Burmistrz Miasta Alwerni Jan Rychlik, Wójt Gminy Babice Wiesław Domin, Burmistrz MIasta Chrzanowa Ryszard Kosowski, Zastępca Burmistrza Miasta Libiąża Maria Siuda, Burmistrz Miasta Trzebini Adam Adamczyk oraz innych instytucji.

Tegoroczne obchody święta rolników rozpoczęły się od przemarszu korowodu dożynkowego sprzed Domu Kultury w Karniowicach do kościoła p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Karniowicach, gdzie odbyła się uroczysta msza św. Po uroczystym otwarciu przedstawiona zostala scenka rodzajowa ukazująca tradycje ludowe mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Program artystyczny  obfitował w liczne atrakcje i konkursy. Głównym jego punktem był wybór najładniejszego wieńca dożynkowego, w którym zwyciężył wieniec przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zagórza „Zagórzanki”, reprezentantki gminy Babice. Wieczorna część programu to występ Teatru Ludowego Tradycja z Alwerni oraz góralskiego zespołu U bacy połączonego z zabawą taneczną. Licznie zebrani uczestnicy imprezy prócz występów artystycznych mogli również podziwiać stoiska wystawców oraz skosztować tradycyjnych potraw i przysmaków.