Mianowani 2006

Kolejna grupa nauczycieli szkół powiatowych uzyskała stopień awansu nauczyciela mianowanego.
Mianowani 2006

Są to:

1. Sabina Fołta - Niedzielczyk
  2. Agnieszka Toporek
  3. Ewelina Furmanik
  4. Sylwia Macuda
  5. Joanna Szuba
  6. Anna Wielgus
  7. Agnieszka Lutostańska
  8. Marcin Trębacz
  9. Monika Witkowska.

23 sierpnia br. nauczyciele ci stanęli przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Zarząd Powiatu. Dla każdego kandydata na nauczyciela mianowanego skład komisji był następujący:

• przewodniczący: Jerzy Fraś - Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chrzanowie,
  • przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny: Wanda Brześcińska -  Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie,
  • dyrektor szkoły, w której jest zatrudniony nauczyciel,
  • dwóch ekspertów z listy MEN.

Wcześniej, 21 lipca 2006 r.do egzaminu przystąpił ksiądz Marcin Wolczko. Z ramienia Kuratorium Oświaty w komisji zasiadła Wizytator, Danuta Mroszczyk.
W dniu 30 sierpnia 2006 r. w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie, w obecności dyrektorów szkół i placówek oświatowych Wicestarosta Stanisława Klimczak odebrała od nowo mianowanych nauczycieli uroczyste ślubowanie:

Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej
       Tak mi dopomóż Bóg

Ksiądz Marcin Wolczko ślubowanie złożył już 27 lipca. Tuż po ślubowaniu wyjechał do Rzymu kontynuować studia teologiczne.
„Szkoda, że egzamin na stopień nauczyciela mianowanego nie kończy się oceną” powiedział po egzaminach Jerzy Fraś. „Gdyby jednak zastosować szkolne oceny do zdających, w tym roku wahałyby się między oceną dobrą a bardzo dobrą.”