Orły dla najlepszych

22 września 2006 r. w chrzanowskim MOKSiRZE odbyła się konferencja podsumowująca I Targi Przedsiębiorczości i Pracy Małopolski Zachodniej, które miały miejsce 2 czerwca 2006 r. na chrzanowskim Placu Tysiąclecia.

Orły dla najlepszych

Imprezę poprowadzili Wicestarosta Pani Stanisława Klimczak oraz Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie Pan Jerzy Kasprzyk.
   O godzinie 18:00 do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i rekreacji w Chrzanowie zawitali zaproszeni goście. Prowadzący powitali zebranych i ogłoszono rozpoczęcie konferencji podsumowującej I Targi Przedsiębiorczości i Pracy Małopolski Zachodniej.
   Władze Województwa Małopolskiego reprezentował Pan Marek Sowa – Zastępca Dyrektora Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego, w części jego przemówienia znalazł się list od Marszałka Województwa Małopolskiego – Janusza Sepioła, popierający organizację takich przedsięwzięć jak Targi, co wpływa na promocję i lepszą identyfikację tego regionu Małopolski. Na scenie kolejno pojawili się starostowie trzech powiatów: Pan Kazimierz Boroń - Starosta Chrzanowski, Pan Leszek Konarski - Starosta Olkuski, Pan Józef Kała - Starosta Oświęcimski, każdy z nich mówił o sukcesie, jaki odniosły Targi, o zadowoleniu z wzajemnej współpracy, o tym ile można osiągnąć łącząc siły oraz możliwości, jakie za sobą niesie współpraca pomiędzy trzema powiatami. Pojawił się również temat zwalczania bezrobocia, wspierania oraz promowania lokalnych przedsiębiorców. Targi Przedsiębiorczości i Pracy Małopolski Zachodniej staną się imprezą cykliczną i każdego roku organizowane będą w innym powiecie. Starostowie sąsiednich powiatów deklarowali chęć zorganizowania kolejnych Targów, kolejne najprawdopodobniej odbędą się w Olkuszu. Ideę Targów poparł również Burmistrz Miasta Chrzanowa Pan Ryszard Kosowski. Podsumowaniem Targów Pracy zajęła się Pani Barbara Babijczuk  Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Chrzanowie natomiast Targi Przedsiębiorczości podsumował Pan Stefan Adamczyk Prezes Zrzeszenia Przedsiębiorców Ziemi Chrzanowskiej.
   Kolejną częścią imprezy było wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu „Produkt Lokalny”. Nagrodami były statuetki orła. I miejsce i statuetkę złotego orła zdobyła Dolina Karpia – produkt Karp Zatorski , II miejsce i statuetkę srebrnego orła zdobyły ziemniaki po cabańsku przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej oraz restauratorów chrzanowskich, III miejsce oraz statuetkę brązowego orła otrzymał Pan Tomasz Korczyński – produkt owca olkuska. Równolegle zostały wręczone statuetki orła, dla zwycięskich produktów w kategorii przemysłowej oraz lokalny przysmak dla wystawców z każdego powiatu. Nagrodę publiczności zdobyły również ziemniaki po cabańsku, a zwyciężczynie plebiscytu publiczności otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Chrzanowskiego i Burmistrza Chrzanowa. Po gali rozdania nagród nastąpiło oficjalne zakończenie Konferencji. Drugą część programu stanowiło wręczenie certyfikatu ISO dla Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Na zakończenie imprezy wystąpił kabaret z Jeleniej Góry Paranienormalni.

Zobacz Galerie