Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Galeria w Starostwie - rzeźba i malarstwo Artur Gworek

Obecnie na Sali konferencyjnej w budynku Starostwa Powiatowego można obejrzeć wystawę prac Artura Gworka, studenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Galeria w Starostwie - rzeźba i malarstwo Artur Gworek

„Tworzenie w przypadku tak młodego człowieka, to poszukiwanie własnego języka, własnej interpretacji, nie bycie "gładkim i grzecznym" lecz czerpanie z natury, przetwarzanie natury opanowanie po to by zwielokrotnić swój indywidualny język wymowy, swoje przecinki, kropki, wykrzykniki, pytajniki, kółka, linie itd., które składają się na obraz wypowiedzi. Także czerpanie z wielkich mistrzowi jak Van Gogha czy Michała Anioła służyć ma docelowo odnalezieniu własnego spojrzenia, stworzeniu własnych znaków, form i układów.
 
W przypadku Artura wszystko to najpełniej pokazane zostało w rzeźbie. Pewna groteska, opowieść, skrócona i rozwinięta forma znaczeń widoczna jest w kutyn metalu, który jakoby zaprzecza, że jest w nim zachowane ciężkie zmaganie z materią.  Te rzeźby maja swój wyraz i mogę powiedzieć, że autor kroczy własną drogą, piękną i choć nieznaną – bez lęku przekuwając kolejne kroki, zachowując swój czas, co przecież dla twórcy jest najważniejsze.

 

Na koniec powiedzieć musze: Tak dalej Artur, nasza droga jest wolnością, pięknem ale i ciężarem , jednak kto z nami na tej drodze ze zmęczenia i wysiłku, pozostawia siebie, może się nazywać szczęśliwym człowiekiem! ”

 

Adiunkt 1' ASP w Katowicach

Adam Pociecha         

 

Artur Gworek urodzony w Chrzanowie
Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach,
Dyplom z metaloplastyki
Obecnie student III roku rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie

 

Zobacz Galerie