III miejsce w regatach dla załogi powiatowej

W dniu 7 października 2006 nad zalewem Sosina w Jaworznie na terenie Yacht Clubu TRYTON odbyły się regaty "O puchar Komandorów Yacht Clubów TRYTON i BEZAN”. Organizatorami regat były zaprzyjaźnione Klubu Żeglarskie TRYTON z Jaworzna i BEZAN z Libiąża oraz Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

III miejsce w regatach dla załogi powiatowej

W regatach udział wzięły nie tylko załogi w/w klubów, ale również dwie załogi samorządowe złożone z przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, Urzędu Miasta w Trzebini oraz Starostwa Powiatowego w Chrzanowie. W sumie sześć trzyosobowych załóg stoczyło walkę o zwycięstwo w pięciu biegach. Pogoda nam sprzyjała, Wiało pięknie od 3 do w porywach 5 w skali Beufort'a. Załogi musiały wyakazać się nie lada kunsztem i umiejętnościami, zwłaszcza gdy robiło się ciasno przy bojach.
Regaty wygrała załoga gospodarzy - Yacht Clubu TRYTON. Nasza powiatowa załoga w składzie: Tomasz Marszałek - sternik - Urząd Miejski w Chrzanowie, Marcin Hajdyła - szotman - Urząd Miasta w Trzebini, Joanna Wątroba - załogant - Starostwo Powiatowe w Chrzanowie zajęła III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
 
Inicjatywa regat miała na celu integrację środowisk samorządowych i żeglarskich powiatów chrzanowskiego i jaworznickiego, na których istnieją oddziały PKW. S.A. (PKW S.A. w Jaworznie oraz ZG Janina w Libiążu), wspierające lokalne klubu żeglarskie.
Największym atutem imprezy była dobra zabawa na wodzie i lądzie oraz doskonalenie umiejętności żeglarskich.
Być może stanie się ona stałym elementem życia powiatów i będzie miała w przyszłości charakter cykliczny.

 

Nagrody wręczali Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Handlowych Południowego Koncernu Węglowego S.A. Jerzy Wróbel, Komandor Yacht Clubu BEZAN Leon Kopycinski oraz Komandor Yacht Clubu TRYTON Jacek Janas.

 

Za pomoc w organizacji imprezy serdecznie dziękujemy firmie Pepe Jeans Polska. Sp. z o.o. oraz  PKE S.A. - Elektrownia Siersza w Trzebini.