Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

III miejsce w regatach dla załogi powiatowej

W dniu 7 października 2006 nad zalewem Sosina w Jaworznie na terenie Yacht Clubu TRYTON odbyły się regaty "O puchar Komandorów Yacht Clubów TRYTON i BEZAN”. Organizatorami regat były zaprzyjaźnione Klubu Żeglarskie TRYTON z Jaworzna i BEZAN z Libiąża oraz Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

III miejsce w regatach dla załogi powiatowej

W regatach udział wzięły nie tylko załogi w/w klubów, ale również dwie załogi samorządowe złożone z przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, Urzędu Miasta w Trzebini oraz Starostwa Powiatowego w Chrzanowie. W sumie sześć trzyosobowych załóg stoczyło walkę o zwycięstwo w pięciu biegach. Pogoda nam sprzyjała, Wiało pięknie od 3 do w porywach 5 w skali Beufort'a. Załogi musiały wyakazać się nie lada kunsztem i umiejętnościami, zwłaszcza gdy robiło się ciasno przy bojach.
Regaty wygrała załoga gospodarzy - Yacht Clubu TRYTON. Nasza powiatowa załoga w składzie: Tomasz Marszałek - sternik - Urząd Miejski w Chrzanowie, Marcin Hajdyła - szotman - Urząd Miasta w Trzebini, Joanna Wątroba - załogant - Starostwo Powiatowe w Chrzanowie zajęła III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
 
Inicjatywa regat miała na celu integrację środowisk samorządowych i żeglarskich powiatów chrzanowskiego i jaworznickiego, na których istnieją oddziały PKW. S.A. (PKW S.A. w Jaworznie oraz ZG Janina w Libiążu), wspierające lokalne klubu żeglarskie.
Największym atutem imprezy była dobra zabawa na wodzie i lądzie oraz doskonalenie umiejętności żeglarskich.
Być może stanie się ona stałym elementem życia powiatów i będzie miała w przyszłości charakter cykliczny.

 

Nagrody wręczali Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Handlowych Południowego Koncernu Węglowego S.A. Jerzy Wróbel, Komandor Yacht Clubu BEZAN Leon Kopycinski oraz Komandor Yacht Clubu TRYTON Jacek Janas.

 

Za pomoc w organizacji imprezy serdecznie dziękujemy firmie Pepe Jeans Polska. Sp. z o.o. oraz  PKE S.A. - Elektrownia Siersza w Trzebini.