Look out – Po jedenaste: UWAŻAJ NA SIEBIE

Kampania Młodzieży Powiatu Chrzanowskiego na Rzecz Bezpieczeństwa na Drogach

W dniu 14 października 2006 r. o godzinie 14.00 na chrzanowskim Placu Tysiąclecia odbędzie się impreza pn. „Look out – Po jedenaste: UWAŻAJ NA SIEBIE”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości oraz zwrócenie uwagi na konsekwencje, jakie może nieść za sobą brak wyobraźni wśród młodych kierowców.

Look out – Po jedenaste: UWAŻAJ NA SIEBIE

Akcja ta została zainicjowana przez młodych mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego, którzy pragną zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa związane z ruchem drogowym.
Impulsem do zorganizowania happeningu stały się tragiczne wypadki minionego roku, w których udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu, jak również wzrastająca liczba młodych ludzi poszkodowanych w kolizjach drogowych. Bardzo często nieświadomi konsekwencji wsiadają za kierownicę pod wpływem używek, bądź też chcąc zaimponować kolegom, poprzez brawurową jazdę zapominając o ostrożności na drodze.
Program imprezy przewiduje występy zespołów młodzieżowych, kabaretu „Wszystko po 4 złote”, zaproszonych gości oraz gry i konkursy dla publiczności. Podczas happeningu Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie przeprowadzi egzamin na kartę rowerową dla uczniów w wieku 10 – 18 lat. Będą także oznakowywane rowery i przedmioty wartościowe (należy przynieść dowód osobisty oraz dowód zakupu danego przedmiotu), Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie przygotowuje liczne atrakcje m.in. akcję ratunkową.
Mamy nadzieję, iż „Look Out – Po jedenaste: UWAŻAJ NA SIEBIE” pomoże w eliminacji niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych zachowań na drogach, które bardzo często mają katastroficzny finał.

Organizatorami imprezy są:

Wiktor Hostyński, Tomasz Warchoł, Monika Marchewka, Grzegorz Krawczyk we współpracy z Wydziałem Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, MOKSiR w Chrzanowie, Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Honorowy Patronat nad imprezą objęła Wicestarosta - Stanisława Klimczak.

Patronat medialny obejmują:

TVP3 Kraków, Gazeta Krakowska, Gość Niedzielny oraz Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom”.

Akcję sponsorują:

Rafineria Trzebinia S.A., Swisspor Sp. z o.o., Termoplast Sp. z o.o., Fabryka Maszyn Budowlanych i Lokomotyw "BUMAR-FABLOK" S.A., Bank Spółdzielczy w Chrzanowie oraz Międzyzakładowy Branżowy Związek Zawodowy w Grupie Kapitałowej Rafinerii Trzebinia S.A.