Wręczenie Złotego Krzyża Zasługi

W dniu 28 lutego w 2007 r. podczas IV Sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego odbyło się uroczyste wręczenie Złotego Krzyża Zasługi dla emerytowanego pracownika starostwa Pani Stanisławy Knapik.
Wręczenie Złotego Krzyża Zasługi
Uroczystego wręczenia dokonał Wojewoda Małopolski – Maciej Klima przybyły na sesję na zaproszenie Starosty Chrzanowskiego – Janusza Szczęśniaka oraz Przewodniczącego Rady Powiatu w Chrzanowie – Andrzeja Urygi.
Krzyż Zasługi – polskie cywilne odznaczenie państwowe, nadawane za zasługi dla Państwa lub obywateli, ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 czerwca 1923 roku i nadawane do chwili obecnej. Krzyż Zasługi dzieli się na trzy stopnie:
  1. Złoty Krzyż Zasługi
  2. Srebrny Krzyż Zasługi
  3. Brązowy Krzyż Zasługi.
Według ustawy z 1992, Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom.

Pani Stanisława Knapik jest Przewodniczącą Rejonowej Komisji Rewizyjnej przy Zarządzie Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża
w Chrzanowie, od 17 lat organizuje akcje społeczno-charytatywne m.in.
  • Olimpiadę Zdrowego Stylu Życia,
  • Komisję Kwestarską w Tygodniu PCK ( w maju każdego roku),
  • Dzień Walki z Głodem,
  • Uśmiech na Gwiazdkę.
Jako długoletni pracownik administracji rządowej i samorządowej, była organizatorem i współrealizującą zadania z zakresu obrony cywilnej , spraw obronnych i wojskowych. Przez okres ponad 20 lat pełniła obowiązki Sekretarza Komisji Lekarskiej w czasie prowadzenia poboru. Realizowała zadania związane z realizacją procedur mobilizacyjnych uzupełnienia sił zbrojnych oraz była współorganizatorem „Akcji Kurierskich”. Dzięki jej zaangażowaniu i sumienności zadania obronne i obrony cywilnej były realizowane na najwyższym poziomie.