II Targi Przedsiębiorczości i Pracy Małopolski Zachodniej odbyły się tym razem w Olkuszu

1 czerwca Powiat Chrzanowski uczestniczył w II edycji Powiatowych Targów Przedsiębiorczości i Pracy Małopolski Zachodniej. Impreza odbyła się na olkuskim rynku w godzinach od 9:00 do 17:00.

II Targi Przedsiębiorczości i Pracy Małopolski Zachodniej odbyły się tym razem w Olkuszu

stoisko

Celem targów była przede wszystkim promocja lokalnych firm, produktów, wymiana doświadczeń, nawiązanie kontaktów handlowych oraz zaprezentowanie oferty Powiatowych Urzędów Pracy. Inicjatywie tej zapoczątkowanej w roku 2006 patronowali starostowie chrzanowski, olkuski i oświęcimski.
Tak jak w zeszłym roku wszystkie gminy naszego powiatu reklamowały się na wspólnym stoisku prezentując materiały reklamowe, foldery i ulotki. Największym zainteresowaniem cieszyła się ulotka informacyjna "Wekend w Powiecie Chrzanowskim" i mapy ze szlakami rowerowymi co jest dowodem na wzrastającą atrakcyjność turystyczną powiatu.
Przez cały czas trwania targów obecni byli na niej Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak i Wicestarosta Adam Potocki.  
Na targi przybyło około 60 wystawców prezentując zróżnicowaną ofertę od wyrobów wędliniarskich, produktów spożywczych, dzieł rzemieślniczych, po żywy inwentarz – olkuska owca, gęś zatorska.
Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się produkty regionalne a wśród nich Ziemniaki po Cabańsku przygotowane przez restaurację Barter i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej.
 
Tak jak poprzednio rozstrzygnięto konkurs na produkt lokalny przyznając statuetki „Orła Małopolski”.
Zwycięzcami zostali:


W kategorii produktów przemysłowych:

  • Złoty Orzeł - firma „Żelazotechnika” – z Żurady zajmująca się kowalstwem artystycznym
  • Srebrny Orzeł – fabryka wentylatorów „Owent” z Olkusza
  •  Brązowy Orzeł – firma budowlana „Krisbud” z Trzebini

W kategorii produktów spożywczych:

  • piekarnia i dom przyjęć „Patrycja i Paweł” z Kwaśniowa Górnego ( Gmina Klucze)
  • firma „Aksam” z Osieka (powiat oświęcimski), producent „Paluszków Beskidzkich”
  • hurtownia spożywcza „Marta” z Chrzanowa

Nagrodę publiczności zdobyło stoisko olkuskiego PSS „Społem”. Wyróżnienia otrzymały Stowarzyszenie Przyjaciół Imbramowic oraz Ziemniaki po Cabańsku przygotowane przez restaurację Barter i Towarzystwo  Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej.
Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonali Starostowie Janusz Szczęśniak, Leszek Konarski i Józef Kała, Burmistrz Dariusz Rzepka oraz specjalnie przybyły na tę uroczystość Kazimierz Barczyk Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.


W trakcie części artystycznej targów powiat chrzanowski zaprezentowały trzy zespoły: Vertige z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini, Kid A z Mętkowa oraz Apetyt Architekta z Chrzanowa. Mimo padającego deszczu zebrały spore brawa wśród nielicznej publiczności.

Następne targi, na które gorąco zapraszamy odbędą się w Oświęcimu.

 

 Zobacz galerię