Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

II Targi Przedsiębiorczości i Pracy Małopolski Zachodniej odbyły się tym razem w Olkuszu

1 czerwca Powiat Chrzanowski uczestniczył w II edycji Powiatowych Targów Przedsiębiorczości i Pracy Małopolski Zachodniej. Impreza odbyła się na olkuskim rynku w godzinach od 9:00 do 17:00.

II Targi Przedsiębiorczości i Pracy Małopolski Zachodniej odbyły się tym razem w Olkuszu

stoisko

Celem targów była przede wszystkim promocja lokalnych firm, produktów, wymiana doświadczeń, nawiązanie kontaktów handlowych oraz zaprezentowanie oferty Powiatowych Urzędów Pracy. Inicjatywie tej zapoczątkowanej w roku 2006 patronowali starostowie chrzanowski, olkuski i oświęcimski.
Tak jak w zeszłym roku wszystkie gminy naszego powiatu reklamowały się na wspólnym stoisku prezentując materiały reklamowe, foldery i ulotki. Największym zainteresowaniem cieszyła się ulotka informacyjna "Wekend w Powiecie Chrzanowskim" i mapy ze szlakami rowerowymi co jest dowodem na wzrastającą atrakcyjność turystyczną powiatu.
Przez cały czas trwania targów obecni byli na niej Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak i Wicestarosta Adam Potocki.  
Na targi przybyło około 60 wystawców prezentując zróżnicowaną ofertę od wyrobów wędliniarskich, produktów spożywczych, dzieł rzemieślniczych, po żywy inwentarz – olkuska owca, gęś zatorska.
Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się produkty regionalne a wśród nich Ziemniaki po Cabańsku przygotowane przez restaurację Barter i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej.
 
Tak jak poprzednio rozstrzygnięto konkurs na produkt lokalny przyznając statuetki „Orła Małopolski”.
Zwycięzcami zostali:


W kategorii produktów przemysłowych:

  • Złoty Orzeł - firma „Żelazotechnika” – z Żurady zajmująca się kowalstwem artystycznym
  • Srebrny Orzeł – fabryka wentylatorów „Owent” z Olkusza
  •  Brązowy Orzeł – firma budowlana „Krisbud” z Trzebini

W kategorii produktów spożywczych:

  • piekarnia i dom przyjęć „Patrycja i Paweł” z Kwaśniowa Górnego ( Gmina Klucze)
  • firma „Aksam” z Osieka (powiat oświęcimski), producent „Paluszków Beskidzkich”
  • hurtownia spożywcza „Marta” z Chrzanowa

Nagrodę publiczności zdobyło stoisko olkuskiego PSS „Społem”. Wyróżnienia otrzymały Stowarzyszenie Przyjaciół Imbramowic oraz Ziemniaki po Cabańsku przygotowane przez restaurację Barter i Towarzystwo  Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej.
Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonali Starostowie Janusz Szczęśniak, Leszek Konarski i Józef Kała, Burmistrz Dariusz Rzepka oraz specjalnie przybyły na tę uroczystość Kazimierz Barczyk Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.


W trakcie części artystycznej targów powiat chrzanowski zaprezentowały trzy zespoły: Vertige z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini, Kid A z Mętkowa oraz Apetyt Architekta z Chrzanowa. Mimo padającego deszczu zebrały spore brawa wśród nielicznej publiczności.

Następne targi, na które gorąco zapraszamy odbędą się w Oświęcimu.

 

 Zobacz galerię