Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

V Wielki Piknik Pszczyński i Żurek z Chrzanowa

24 czerwca, w niedzielę Powiat Chrzanowski wraz z Gminą Chrzanów zaprezentował się na stoisku promocyjnym w ramach V Wielkiego Pikniku Pszczyńskiego.
V Wielki Piknik Pszczyński i Żurek z Chrzanowa

Impreza prowadzona pod hasłem „ Regiony Europy i Świata” połączona była z obchodami Święta Narodowego Republiki Słowenii i rozpoczęciem akcji Wakacyjna Kropla Życia.
Organizatorzy czyli Konsulat Republiki Słowenii, Urząd Miejski w Pszczynie, Telewizja Katowice i AKP „IRBA” sp. z o.o. zadbali o wysoki poziom atrakcji zarówno kulturalnych jak i sportowych.
Obecność Roberta Korzeniowskiego zachęciła dużo osób do uczestnictwa w chodzie sportowym a występy min. Janusza Hryniewicza z zespołem Avocado i Marcina Dańca przyciągnęły wielu ludzi przed estradę wystawioną w parku zamkowym. Gwiazdą wieczoru była popularna wykonawczyni muzyki disco Mandaryna.
Słoneczna pogoda zachęciła mieszkańców Pszczyny i licznych przyjezdnych do zwiedzania stoisk promocyjnych regionów, miast, firm, Ambasad, Konsulatów, szkół wyższych.
Kolorowe banery i duże zdjęcia atrakcji turystycznych Powiatu Chrzanowskiego przyciągnęły na nasze stoisko wiele osób. Nazwa powiatu kojarzyła się przybyłym z tekstem reklamowym „moja babiczka pochadzi z Chrzanowa” czego dawali głośno wyraz. Bardzo szybko ze stoiska znikały ulotki informacyjne "Weekend w Powiecie Chrzanowskim", mapy ze szlakami rowerowymi i książeczka „Chrzanowskie Gotowanie”. Nie mniejszym powodzeniem cieszył się folder Szlak Miejsc Papieskich. 
Jednak największy tłum zgromadził się, kiedy na stole pojawił się placek drożdżowy z truskawkami i żurek z ziemniakami na żeberkach przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Luszowianki”.
Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

 

Zobacz galerię