Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Program Korekcyjno – Edukacyjny dla Sprawców Przemocy, zmiany dyżuru Zespołu Poradnictwa Specjalistycznego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodziny informuje, że od miesiąca lipca 2007 r. rusza Program Korekcyjno – Edukacyjny dla Sprawców Przemocy prowadzony przez specjalistów z Punktu Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie.

Zajęcia prowadzone będą równolegle w systemie zamkniętym oraz w systemie otwartym. W systemie otwartym, Punkt Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie prowadzić będzie nabór do grupy osób stosujących przemoc, spośród sprawców kierowanych przez Sąd Rejonowy w Chrzanowie, kuratorów, Policję lub tych, którzy zgłoszą się do uczestnictwa w programie dobrowolnie. W systemie zamkniętym zajęcia odbywać się będą w Zakładzie Karnym w Trzebini.


Zainteresowani uczestnictwem w programie powinni kontaktować się z Panią Jolantą Szynowską tel.(032) 624 76 01.


Ponadto zmieniły się dyżury Zespołu Poradnictwa Specjalistycznego. Od miesiąca lipca br. odbywają się one w każdy czwartek od godz. 15.00 – 17.00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie, ul. Topolowa 16, II piętro, pok. 235.
Z kolei od miesiąca czerwca siedziba Punktu Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie znajduje się przy ul. Topolowej 16, parter, pok. 29. Godziny pracy: od poniedziałku do piątku od godz. 12.00 – 20.00, w sobotę od godz. 8.00 – 16.00. Zadania Punktu Interwencji Kryzysowej: wspieranie osób w przezwyciężaniu sytuacji kryzysowej; udzielanie pomocy psychologicznej, prawnej, pedagogicznej; popularyzacja wiedzy psychologiczno – pedagogicznej dotyczącej funkcjonowania rodziny.

 

PCPR rozstrzygnęło także konkurs na realizację zadania publicznego „Utworzenie i działalność poradni dla osób uzależnionych od wszelkich środków psychoaktywnych”. Przyznano środki finansowe w wysokości 10 800,00 zł Chrzanowskiemu Stowarzyszeniu Abstynentów „Klub Powściągliwych”.