Zapraszamy na II Dożynki Powiatowe

Zarząd Powiatu w Chrzanowie, Burmistrz Miasta Trzebini oraz Sołtys Karniowic serdecznie zapraszają do udziału w II Dożynkach Powiatowych, które odbędą się 19 sierpnia 2007 r. w Karniowicach, Gmina Trzebinia.

Zapraszamy na II Dożynki Powiatowe

Impreza rozpocznie się tradycyjnie wymarszem Korowodu dożynkowego sprzed Domu Kultury w Karniowicach około godziny 13:30.
Dla przybyłych gości przewidziano liczne atrakcje. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z Powiatu Chrzanowskiego. W czasy średniowiecza przeniesie nas Bractwo Rycerskie Zamku Lipowiec prezentując pokaz walk średniowiecznych.


W trakcie dożynek odbędzie się prezentacja produktów lokalnych Powiatu Chrzanowskiego – Kiermasz Rzemiosła. Zainteresowani będą mogli zobaczyć i kupić m.in. kwiaty z bibuły, wyroby z wikliny, miód pszczeli, zaprezentują się też koła łowieckie i wędkarskie.
Przewidziano także występ kapeli góralskiej „Hajduk” założonej w 2005 roku przez ludzi, którzy od najmłodszych lat tańczą, śpiewają, oraz grają w jednym z regionalnych zespołów w Szczyrku. Na karniowickich błoniach tak jak w poprzednim roku znajdą się stoiska promocyjne Starostwa Powiatowego i poszczególnych gmin.
Imprezę zakończy biesiada dożynkowa połączona z zabawą taneczną.

 

 

Serdecznie zapraszamy

 

PROGRAM IMPREZY:

 

godz. 13:30 Wymarsz Korowodu Dożynkowego sprzed Domu Kultury w Karniowicach


godz. 14:00 Uroczysta Msza Święta w kościele p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Karniowicach


godz. 15:30 Otwarcie II Dożynek Powiatowych oraz Obrzęd  Dożynkowy


godz. 16:30 Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy


godz. 18:00 – 18 :30 Pokaz rycerski


godz. 18:30 – 19:30 Występ kapeli góralskiej


godz. 19:30 – 24:00 Biesiada dożynkowa wraz z zabawą taneczną