Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Darowizna Powiatu Chrzanowskiego na rzecz Gminy Libiąż

Popularny „Skwer Skarbnika” stał się własnością Gminy Libiąż.
Darowizna Powiatu Chrzanowskiego na rzecz Gminy Libiąż

W dniu 7 sierpnia 2007 r. działający w imieniu Powiatu Chrzanowskiego - Zarząd Powiatu w Chrzanowie reprezentowany przez Pana Janusza Szczęśniaka – Starostę Chrzanowskiego oraz Pana Jana Pająka – Członka Zarządu Powiatu dokonał darowizny w formie aktu notarialnego terenu „Skwer Skarbnika” na rzecz Gminy Libiąż.


Teren ten pozostawał w trwałym zarządzie Zespołu Szkół w Libiążu. Jak twierdzi Marcin Idzik Dyrektor Wydziału Architektury i Gospodarki Nieruchomościami - „taki stan prawny jest korzystny dla obu stron. Powiat nie musi już ponosić kosztów utrzymania tego terenu, ani odpowiedzialności za odśnieżanie natomiast gmina Libiąż uzyskuje go nieodpłatnie”.

 

Z uwagi na fakt, że teren jest przeznaczony pod działalność usługową i mieszkaniową wartość gruntu jest relatywnie wysoka 97 800 zł. Ponadto Powiat Chrzanowski zastrzegł, że darowizna jest przeznaczona na urządzenie terenu rekreacyjnego, zielonego. W przeciwnym razie darowizna ulega odwołaniu.