Powiat Chrzanowski dziękuje

Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak wraz z Zarządem Powiatu pragnie gorąco i serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację II Dożynek Powiatowych

Powiat Chrzanowski dziękuje

Zorganizowane 19 sierpnia 2007 r. na Karniowickich Błoniach II Dożynki Powiatowe przeminęły, a nam pozostało wspominać i czekać na kolejne.


Pragnę wraz z Zarządem Powiatu złożyć serdecznie podziękowania za poprowadzenie i koncelebrację Mszy Świętej Dziękczynnej, obecność na Dożynkach oraz Słowo Boże Księdzu Proboszczowi Parafii Matki Boskiej Szkaplerznej Karniowice – Dulowa - Wiesławowi Grzechynia, Księdzu Dziekanowi Dekanatu Trzebińskiego – Stanisławowi Mszalowi – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Psarach, Księdzu Dziekanowi Dekanatu Chrzanowskiego Wojciechowi Bryja – Parafia p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Chrzanowie, Księdzu Dziekanowi Dekanatu Babice Stanisławowi Stopce – Parafia p.w. Św. Stanisława Kostki, oraz Księdzu Kanonikowi Stanisławowi Fijałek - Parafia Karniowice – Dulowa.


Szczególne podziękowania należą się Organizatorom II Dożynek Powiatowych za ogrom pracy, poświęcony czas, zaangażowanie, włożone serce oraz za to, że dzięki nim II Dożynki Powiatowe odniosły sukces. Dlatego też serdecznie dziękuję Burmistrzowi Miasta Trzebini – Adamowi Adamczykowi oraz pracownikom Wydziału Marketingu Gminnego, Sołtysowi Karniowic – Franciszkowi Brzózce, Burmistrzowi Chrzanowa – Ryszardowi Kosowskiemu oraz pracownikom Referatu Informacji Publicznej, Informatyki i Promocji, Burmistrzowi Libiąża – Tadeuszowi Arkitowi oraz pracownikom Wydziału Rozwoju, Burmistrzowi Gminy Alwernia – Janowi Rychlikowi oraz pracownikom Promocji, Wójtowi Gminy Babice – Romanowi Warchołowi oraz pracownikom Referatu Organizacyjnego, członkom Rady Sołeckiej Karniowic oraz Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich - Barbarze Paszczy i wszystkim mieszkańcom Karniowic zaangażowanym w przedsięwzięcie, a także Dyrektorowi MGOKSiR w Trzebini Ewie Jędrysik, wraz z pracownikami - w szczególności Pani Ewie Feliksiak, Dyrektorowi Samorządowego Ośrodka Kultury w Alwerni – Władysławowi Tomczykowi wraz z pracownikami,, jak również pracownikom Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.


Dodatkowo pragnę podziękować Dyrektorowi Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach - Markowi Kwiatkowskiemu, Dyrektorowi PZD w Chrzanowie - Grzegorzowi Żuradzkiemu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebini, oraz Firmie Ochroniarskiej MARYT.


Gorące podziękowania za prowadzenie II Dożynek Powiatowych i konferansjerę należą się Panu Zbigniewowi Klatce oraz Pani Edycie Gromadzik, jak również starostom Dożynek Pani Marii Lelito i Panu Janowi Ziajce.


Za przygotowanie przepysznych potraw i wypieków, wieńców dożynkowych oraz występów artystycznych dziękuję Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Chrzanowskiego, a w szczególności KGW z Karniowic, KGW z Bolęcina, KGW z Czyżówki, KGW z Dulowej, KGW z Sierszy, KGW z Psar, KGW z Płok, KGW z Młoszowej, KGW z Piły Kościeleckiej, Zespołowi Folklorystycznemu „Płocanki”, Grupie Folklorystycznej ”Grojcanie”, KGW z Wygiełzowa i KGW „Lipowiankom”, KGW Kwaczała, KGW „Zagórzankom”, KGW „Babicankom”, KGW „Luszowiankom”, KGW „Baliniankom”, KGW z Żarek „Macierzankom”, jak również Miejskiej Orkiestrze Dętej z Trzebini oraz Panu Janowi Wojtal z OSP Libiąż za przygotowanie pysznego żurku.


Swe podziękowania kieruję również do Wystawców za współpracę oraz zaangażowanie w tak ważne dla Powiatu przedsięwzięcie. Na terenie Ziemi Chrzanowskiej od pokoleń kultywuje się tradycję, dzięki czemu jesteśmy rozpoznawalni, a Powiat Chrzanowski ma szansę stać się jednym z najatrakcyjniejszych regionów kultury ludowej. Dlatego też serdecznie dziękuję Zofii i Edwardowi Góreckim z Poręby Żegoty – Pracownia Rzeźby Ręcznej oraz Galeria Drzewna „ Ginące Zawody”, Janowi Głuszkowi
 z Alwerni – Garncarstwo, Józefie Piegza z Alwerni - Kwiaty z bibuły, Janowi Gaździkowi z Babic – Wikliniarstwo, Andrzejowi Książkowi z Libiąża - Twórca Ludowy Rzeźby Nieprofesjonalnej, Kołu Pszczelarzy z Trzebini, Powiatowej Radzie Bartniczej, Sabinie Różak z Alwerni - Szydełkowanie, Małgorzacie i Jolancie Fiba z Poręby Żegoty – Szydełkowanie, Nadii i Henrykowi Marcela – Hafty, Pasiece Agata i Mariusz Chudy, Pasiece „KAMIONKA” Mistrz Pszczelarski Jacek Chrząścik, Radzie Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej w Chrzanowie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Powiatowemu Zespołowi Doradztwa Rolniczego, Domu Pomocy Społecznej w Płazie, Bankowi Spółdzielczemu w Chrzanowie, Kołom Łowieckim - Kołu Łowieckiemu „ SŁONKA” z Trzebini, Kołu Łowieckiemu „ ŻURAW” z Chrzanowa, Kołu Łowieckiemu „DIANA” z Chrzanowa, Górniczemu Kołu Łowieckiemu w Jaworznie, Okręgowemu Inspektoratowi Pracy w Krakowie, Jurajskiej Informacji Turystycznej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa -Wojewódzki Inspektorat w Krakowie, Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej z Trzebini, Bractwu Rycerskiemu Zamku Lipowiec.


Za objęcie patronatem medialnym II Dożynek Powiatowych dziękuję bardzo Gazecie Krakowskiej, Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” oraz TVP 3 Kraków.


Pragnę także podziękować wszystkim, którzy swoją obecnością zaszczycili uroczystość II Dożynek Powiatowych.

 

Należy pamiętać również o sponsorach, dzięki którym możliwa była organizacja całego przedsięwzięcia, dziękuję za pomoc materialną, produkty żywnościowe oraz włączenie się w organizację Dożynek.
 

 

Starosta Chrzanowski
Janusz Szczęśniak

 

 

SPONSORZY

 

Biuro-Max - Artykuły Biurowe i Papiernicze znajdziecie Państwo w Chrzanowie przy ul. Jagiellońskiej 3. Firma rozpoczęła działalność w 2000 roku. Posiada trzy punkty sprzedaży. Dzięki koncentracji na rozwoju i powiększaniu swoich możliwości handlowych i asortymentowych, systematycznie zwiększa zatrudnienie, dając tym samym korzyści miastu. Cały czas jest otwarta na pomoc innym.
 

Firma Handlowa Pakiet posiada szeroką gamę pojemników i opakowań dla cukierni, gastronomii oraz sklepów. Oferuje również chemię gospodarczą oraz higieniczne artykuły papiernicze. Zainteresowanych zapraszają na ul. Głowackiego 9 w Trzebini.

 

Studio Graficzne X2 w Myślachowicach na ul. Cichej 24 profesjonalnie zajmuje się realizacją projektów graficznych, dużymi i małymi wydrukami, reklamą, tworzeniem stron internetowych oraz prezentacji i katalogów multimedialnych. Każdego Klienta traktują indywidualnie i osobiście pomagają wybrać optymalne rozwiązanie, dostarczając projekty, pomysły i materiały oraz realizując zamówienia według indywidualnych wymagań i oczekiwań. Nie stronią od trudnych wyzwań, zapewniając fachowe wykonanie każdego zlecenia.

 

Piekarnia Zbigniew i Celina Dębscy - klientów serdecznie zapraszają do Karniowic na, ul. Spacerową 2.

 

Restauracja Nowa w Chrzanowie przy al. Henryka 27 - istnieje od 1965 roku Zajmuje się usługami gastronomicznymi na terenie lokalu jak i cateringiem. Organizuje przyjęcia weselne, bankiety, koncerty, imprezy plenerowe. Jest współorganizatorem Targów Ślubnych na terenie Chrzanowa.

 

Firma ASTIR rozpoczęła działalność w 1990 roku. Firma zajmuje się hurtowym handlem artykułami spożywczymi, owocami oraz warzywami.
Posiada we własnej dystrybucji towary czołowych krajowych producentów artykułów spożywczych. Promuje produkty lokalne, które na naszym terenie cieszą się szczególnym zainteresowaniem.
Zasięg działania firmy ASTIR, to region polski południowej, przy czym na teranie województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, firma zapewnia dowóz towaru w atrakcyjnych cenach.
Bezpośrednich zakupów można dokonywać w hali Cash&Carry w siedzibie firmy w Chrzanowie, ul. Fabryczna 21. Firma ASTIR Zapewnia atrakcyjne ceny i dogodne formy płatności.

 

SWISSPOR Polska jest częścią europejskiej Grupy SWISSPOR z siedzibą w Szwajcarii. Grupa SWISSPOR to jeden z największych europejskich producentów materiałów do -termo i -hydro izolacji. W Europie obecnie w skład grupy SWISSPOR wchodzi 28 fabryk. W Polsce Swisspor posiada cztery zakłady produkcyjne. Zlokalizowane są w: Chrzanowie, Janowie Podlaskim i Międzyrzeczu. W ofercie firmy znajdują się między innymi styropiany SWISSPOR FASSADENDÄMPLATTE WDV o podwyższonych parametrach technicznych przeznaczone na rynek niemiecki oraz seria pap Czarna Mamba. Zakład produkcyjny w Chrzanowie, który znajduje się na ul. Kroczymiech 2 zatrudnia ponad 60 osób.

 

HURTOWNIA I UBOJNIA DROBIU “KOKO” działalność gospodarczą rozpoczęła w 1995 roku w Młoszowej. Obecnie zakład obsługuje kompleksowo cały proces produkcji mięsa drobiowego od uboju poprzez rozbiór na konfekcji kończąc. Dzięki wysokiej jakości oferowanych wyrobów: kurczak, elementy drobiowe oraz podroby, firma zaistniała i pozyskała wielu klientów na rynku Małopolski i Śląska.
Zakład posiada system dystrybucji, opierający się na własnej sieci sprzedaży – 16 sklepów firmowych zlokalizowanych na terenie Chrzanowa, Trzebini, Krzeszowic i Zabierzowa. Duży wpływ na dobrą jakość wyrobów zakładu, mają wykorzystane do produkcji surowce pochodzenia krajowego, pozyskane od solidnych i sprawdzonych hodowców.
Wyróżnienia i osiągnięcia:
WYRÓŻNIENIE KACZOR 2002
PRZEDSIĘBIORCA ROKU 2005  w kategorii produkcja
PRZEDSIĘBIORCA ROKU 2006  w kategorii produkcja.


Przedsiębiorstwo Handlu Spożywczego Sp. z o.o. powstało w 2000 roku. W ramach sprzedaży oferuje artykuły spożywcze, napoje, artykuły monopolowe po atrakcyjnej cenie. Klientów serdecznie zapraszamy do Chrzanowa na ul. Partyzantów 11A.


Firma ELIMEX Pana Jacka Pabisa działa na rynku od 17 lat. Zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną mięsa, wędlin i serów. Ma wielu stałych klientów i pozyskuje wciąż nowych dostarczając im produkty najlepszych producentów krajowych. ELIMEX świadczy usługi w Młoszowej przy ul. Krakowskiej 112.


Zakład Pielęgnacji i Urządzania Terenów Zielonych Maria Garlińska – Założony w 1989 roku. Firma mieści się przy ul. Władysława Łokietka 15 w Karniowicach i zajmuje się projektowaniem, wykonawstwem i pielęgnacją zieleni. Zakład może pochwalić się świadczeniem usług m.in.: na terenie Elektrowni Siersza – Kozi Bród, Urzędu Miasta w Trzebini, Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, Kopalni Wapienia w Czatkowicach a także na terenie wielu prywatnych ogrodów.

 

Restauracja Stare Mury to stylowe miejsce, w którym można się spotkać z najbliższymi i wspólnie delektować posiłkami. To także miejsce do wspólnych zabaw, a doskonała obsługa zapewnia swoim gościom poczucie wyjątkowości i otwartość na ich życzenia. Dzięki bogatemu doświadczeniu na arenie sztuki kulinarnej zapewniamy wspaniałe wrażenia smakowe. Każde zamówienie traktujemy indywidualnie, dostosowując menu do najbardziej wybrednego podniebienia.
Jesteśmy współtwórcami sukcesu „Ziemniaków po Cabańsku”, które zwyciężyły w II Festiwalu Smaku w Krakowie. W tym roku jesteśmy laureatem półfinałowych zmagań w Oświęcimiu - nasz „płonący zadek wieprzowy” zwyciężył w kategorii  najatrakcyjniejsze danie restauracyjne. Specjalizujemy się w organizacji: przyjęć okolicznościowych, bankietów, wesel, spotkań biznesowych, rodzinnych i jubileuszowych, szkoleń, konferencji, kameralnych wieczorków przy muzyce, cateringu w plenerze oraz w domu klienta.
 Zadbamy o to, aby Państwo mogli się czuć gościem na własnym przyjęciu.
Jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu i spełnić wszystkie Państwa oczekiwania.
Chętnych do odwiedzenia Restauracji Stare Mury zapraszamy na Chrzanowski Rynek.

 

Z.P.H.U. „STANPOL” Jan Skawski – związany jest z przetwórstwem wędlin. Usytuowany jest na ul. Krakowskiej 67 w Młoszowej. Działa od 1990. roku.

 

Piekarnia w Żarkach, Dorota i Tomasz Lelito, ul. Norwida 5 w Żarkach
Firma działa od 1990 roku. Zajmuje się produkcją pieczywa oraz sprzedażą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych.

 

Sklep spożywczy „Anatol” zlokalizowany na ul. Kaliskiej 13 w Żarkach - zajmuje się sprzedażą artykułów spożywczych, pieczywa, alkoholi, mięsa, owoców i warzyw. Działalność swą prowadzi od 1995 roku.

 

Sklep spożywczy „Sąsiad” świadczy swe usługi w Żarkach przy ul. Kościuszki 116. Market spożywcy, który w Żarkach działa od 2006 roku zajmuje się sprzedażą artykułów spożywczych, pieczywa, alkoholi, mięsa, owoców i warzyw.

 

Sklep przemysłowy, Zdzisława i Józef Zaręba - działa od 1994 roku przy ul. Kościuszki w Żarkach. Prowadzi sprzedaż kosmetyków, środków czystości, wyrobów włókienniczych, skórzanych, artykułów użytku domowego, artykułów piśmienniczych i zabawek.

 

Ubojnia Drobiu Państwa Stanisławy i Tadeusza Rytt działa już od 2001 roku przy ul. Górników 15 w Żarkach i zajmuje się produkcją mięsa, przetworów z mięsa, konserw.

 

Apteka w Żarkach Państwa Bożeny i Marka Skalskich przy ul. Kościuszki - świadczy usługi związane ze sprzedażą leków.

Grupa Chomik budownictwo drogowe i transport działa od 1988 roku w Karniowicach na ul. Spacerowej 12. Jej właścicielami są – Danuta, Andrzej, Krzysztof i Tomasz Chomikowie z Karniowic.

 

Firma Budowlana KRISBUD zlokalizowana przy ul. Wł. Łokietka 64 w Karniowicach, powstała w roku 1997 jej właścicielami są Państwo Elżbieta i Krzysztof Głuchowie z Karniowic. Firma KRISBUD działa w sektorze budownictwa ogólnego, przemysłowego i drogowego. Jest jedną z prężniej rozwijających się firm powiatu chrzanowskiego. W 2007 roku firma KRISBUD otrzymała nagrodę przedsiębiorca roku 2006.


Państwo Elżbieta i Mieczysław Kawalowie – Zakład Instalacyjno – Budowlany utworzony w 1981 roku znajdziecie Państwo w Karniowicach, przy ul. Kwiatowej 1. Firma świadczy usługi m.in. w zakresie budownictwa, instalatorstwa elektrycznego, sanitarnego.

 

Firma Auto Majer – Marek Majer działa od 1985 roku przy ul. Krakowskiej 25w Dulowej. Jej oferta to całodobowe holowanie aut i handel samochodami.

 

Firma HEBEL MAJER – pana Stefana Majera od 1974 roku zajmuje się stolarstwem ogólnym

.

Firma MATBUD Dudek & Dudek istnieje od 1991 roku w Trzebini przy ul.Piłsudskiego 150. Od tego czasu zdobywa nowe doświadczenia oraz poszerza zakres oferowanych towarów i usług by w pełni zaspokoić potrzeby klientów.
W roku 2005 prezes firmy Pan Ryszard Dudek wygrał główną nagrodę w konkursie na Przedsiębiorcę Roku 2005 organizowanym przez Zrzeszenie Przedsiębiorców Ziemi Chrzanowskiej w kategorii budownictwo.
W roku 2006 firma MATBUD dostała nominację do nagrody Przedsiębiorca Roku 2006 w kategorii handel.
Z początkiem 2007 roku firma przekształciła system sprzedaży stając się najlepiej zaopatrzonym samoobsługowym marketem budowlanym na rynku lokalnym.

 

Firma TOMWIT- Państwo Maria i Wacław Witek od roku 1986 prowadzą skład materiałów budowlanych w Dulowej. 32-530 Dulowa, ul. Krakowska 8, tel. 0-32 613-83-09

 

Pan Piotr Stalmaski – Firma remontowo – budowlana z Karniowic.

 

Pan Stanisław Stawarz od roku 1965 prowadzi w Karniowicach Zakład Betoniarsko – Kamieniarski.

 

Państwo Bogusława i Józef Starzyccy z Karniowic – prywatny Gabinet Lekarski w Karniowicach.

 

 ELEKTRON Hurtownia P.H. Giza Władysław