Kampania multimedialna- „W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie”.

Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Chrzanowie informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS prowadzi kampanię profilaktyczną mającą na celu propagowanie wiedzy na temat HIV i AIDS.

Kampania multimedialna- „W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie”.

W kampanii 2007 metaforą związku dwojga ludzi jest taniec, w którym dwoje głównych bohaterów tańczy z wieloma różnymi partnerami. Na koniec odnajdują się w tańcu i postanawiają związać ze sobą na dłużej. Ponieważ jednak chcą być odpowiedzialni postanawiają zrobić test na HIV.

Istotnym elementem Kampanii jest przekazanie w prasie, radiu, telewizji i internecie informacji, które uświadomią każdemu odbiorcy, że problem HIV/AIDS może dotyczyć każdego z nas – bez względu na wiek, status społeczny, miejsce zamieszkania, przekonania, czy też płeć.

Projekt skierowany jest również do kobiet w ciąży i planujących ciążę Wciąż wiele osób nie wie o tym, że są zakażone HIV. Ponieważ uważają to za niemożliwe i nigdy nie wykonały testu. 25 % wszystkich osób zakażonych w Polsce to kobiety. Badania dowodzą, że wczesne podjęcie leczenia antyretrowirusowego, zwiększa szansę zakażonej kobiety na urodzenie zdrowego dziecka – nawet do 99,5 %!

W razie pytań, wątpliwości, - zadzwoń do Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania AIDS (TZA) 022 692 82 26 . Jest on czynny przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o HIV/ADS, wejdź na stronę internetową Krajowego Centrum ds. AIDS  www.aids.gov.pl

Podajemy też adres punkt w województwie małopolskim gdzie można przeprowadzić bezpłatne i anonimowe badanie na obecność wirusa HIV w organizmie.

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny przy Lekarskiej Poradni Specjalistycznej TRR
ul. Bronowicka 73, pokój 4 (I piętro)
tel: (12) 638-34-34
Godziny pracy: Poniedziałek 13.30 - 16.30, Wtorek 16.30 - 18.30