Edukacja dla raka piersi

W dniu 25 października 2007 r. w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie odbyło się spotkanie edukacyjne pod nazwą „Rak piersi od A do Z” Amazonki – nadzieja chorych na raka.

Edukacja dla raka piersi

Przybyłych gości powitali: Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, który objął patronat honorowy nad przedsięwzięciem, Pani Ewa Potocka - Dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, Pani Dorota Fundament dyplomowana położna z Poradni Konsultacyjno-Edukacyjnej Szpitala Powiatowego w Chrzanowie oraz Pan Piotr Rembiecha – chirurg onkolog ze Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.
 
Organizator spotkania - Stowarzyszenie Amazonek Ziemi Chrzanowskiej chciało przede wszystkim zapoznać zgromadzonych i zwrócić uwagę na nowoczesne metody leczenia chorych na raka piersi, oraz na kwestię obrzęku chłonnego, który może wystąpić po leczeniu onkologicznym. Bardzo ważne były informacje na temat wczesnej diagnostyki, która w przypadku zapobiegania i leczenia chorób nowotworowych ma kolosalne znaczenie.

 

Wiedza prezentowana w wykładach przeznaczona była w głównej mierze dla lekarzy pierwszego kontaktu oraz dla mieszkanek powiatu zainteresowanych tematyką spotkania.
Po części wykładowej Pani Anna Dołbeń przedstawicielka Firmy Amoena Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prezentowała wyroby przeznaczone dla kobiet po leczeniu raka piersi: począwszy od protez i bielizny, po akcesoria i stroje kąpielowe.

 

Zobacz galerię