Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Edukacja dla raka piersi

W dniu 25 października 2007 r. w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie odbyło się spotkanie edukacyjne pod nazwą „Rak piersi od A do Z” Amazonki – nadzieja chorych na raka.

Edukacja dla raka piersi

Przybyłych gości powitali: Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, który objął patronat honorowy nad przedsięwzięciem, Pani Ewa Potocka - Dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, Pani Dorota Fundament dyplomowana położna z Poradni Konsultacyjno-Edukacyjnej Szpitala Powiatowego w Chrzanowie oraz Pan Piotr Rembiecha – chirurg onkolog ze Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.
 
Organizator spotkania - Stowarzyszenie Amazonek Ziemi Chrzanowskiej chciało przede wszystkim zapoznać zgromadzonych i zwrócić uwagę na nowoczesne metody leczenia chorych na raka piersi, oraz na kwestię obrzęku chłonnego, który może wystąpić po leczeniu onkologicznym. Bardzo ważne były informacje na temat wczesnej diagnostyki, która w przypadku zapobiegania i leczenia chorób nowotworowych ma kolosalne znaczenie.

 

Wiedza prezentowana w wykładach przeznaczona była w głównej mierze dla lekarzy pierwszego kontaktu oraz dla mieszkanek powiatu zainteresowanych tematyką spotkania.
Po części wykładowej Pani Anna Dołbeń przedstawicielka Firmy Amoena Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prezentowała wyroby przeznaczone dla kobiet po leczeniu raka piersi: począwszy od protez i bielizny, po akcesoria i stroje kąpielowe.

 

Zobacz galerię