Integracja serwisów internetowych

Dzięki nowemu modułowi technicznemu na stronie internetowej powiatu pojawiają się automatycznie wybrane informacje i imprezy, które umieszczane są w serwisach internetowych Gminy Chrzanów i Gminy Trzebinia.

Integracja serwisów internetowych

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie jest pierwszym w powiecie urzędem, który zdecydował się na takie rozwiązanie. Internauci mają większy dostęp do informacji o imprezach sportowych i kulturalnych oraz wiadomości z ziemi chrzanowskiej.


- Stworzenie tego modułu było możliwe dzięki współpracy z Gminami Chrzanów i Trzebinia, które podpisały z Powiatem porozumienie o współpracy na rzecz integracji serwisów – wyjaśnia Joanna Wątroba Dyrektor Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych – sprawę ułatwił fakt, że wszyscy posiadamy ten sam panel administracyjny (cms) do obsługi stron internetowych. Dzięki temu strona powiatu chrzanowskiego zawiera więcej informacji, szczególnie jeśli chodzi o  kalendarz imprez kulturalnych i sportowych oraz aktualności.

 

Od strony technicznej w serwisie internetowym Powiatu Chrzanowskiego wykonano i zainstalowano skrypty pobierające dane z zewnętrznych serwisów do bazy Powiatu Chrzanowskiego. Ponadto poczyniono zmiany, które pozwalają na:
-wyświetlanie wiadomości ( z adnotacją skąd pochodzą)
-wyświetlanie imprez ( z adnotacją skąd pochodzą)

-oznaczanie wiadomości oraz imprez, które mają być publikowane w serwisie Powiatu Chrzanowskiego ( z adnotacją skąd pochodzą)

 

Mamy nadzieję, że dzięki temu modułowi, odwiedzający naszą stronę dostaną jeszcze pełniejszą i ciekawszą informację o tym, co dzieję się w powiecie.