Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Integracja serwisów internetowych

Dzięki nowemu modułowi technicznemu na stronie internetowej powiatu pojawiają się automatycznie wybrane informacje i imprezy, które umieszczane są w serwisach internetowych Gminy Chrzanów i Gminy Trzebinia.

Integracja serwisów internetowych

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie jest pierwszym w powiecie urzędem, który zdecydował się na takie rozwiązanie. Internauci mają większy dostęp do informacji o imprezach sportowych i kulturalnych oraz wiadomości z ziemi chrzanowskiej.


- Stworzenie tego modułu było możliwe dzięki współpracy z Gminami Chrzanów i Trzebinia, które podpisały z Powiatem porozumienie o współpracy na rzecz integracji serwisów – wyjaśnia Joanna Wątroba Dyrektor Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych – sprawę ułatwił fakt, że wszyscy posiadamy ten sam panel administracyjny (cms) do obsługi stron internetowych. Dzięki temu strona powiatu chrzanowskiego zawiera więcej informacji, szczególnie jeśli chodzi o  kalendarz imprez kulturalnych i sportowych oraz aktualności.

 

Od strony technicznej w serwisie internetowym Powiatu Chrzanowskiego wykonano i zainstalowano skrypty pobierające dane z zewnętrznych serwisów do bazy Powiatu Chrzanowskiego. Ponadto poczyniono zmiany, które pozwalają na:
-wyświetlanie wiadomości ( z adnotacją skąd pochodzą)
-wyświetlanie imprez ( z adnotacją skąd pochodzą)

-oznaczanie wiadomości oraz imprez, które mają być publikowane w serwisie Powiatu Chrzanowskiego ( z adnotacją skąd pochodzą)

 

Mamy nadzieję, że dzięki temu modułowi, odwiedzający naszą stronę dostaną jeszcze pełniejszą i ciekawszą informację o tym, co dzieję się w powiecie.