Obejrzyj interaktywne panoramy powiatowych plenerów

Jako pierwszy urząd w powiecie dajemy Państwu możliwość wirtualnej wycieczki po najciekawszych miejscach ziemi chrzanowskiej.

Obejrzyj interaktywne panoramy powiatowych plenerów

Na dworze deszcz, śnieg a Ty akurat chcesz zobaczyć skansen w Wygiełzowie, ale nie chce Ci się wychodzić z domu? Nic prostszego. Wystarczy wejść na stronę www.powiat-chrzanowski.pl i dzięki specjalnej technologii odbyć wirtualną podróż po wiejskich chatach.

 

Wszystkim odwiedzającym nasz serwis internetowy dajemy możliwość obejrzenia zdjęć panoramicznych przedstawiających najciekawsze miejsca w powiecie chrzanowskim. Na początek zdecydowaliśmy się na sześć zdjęć pięciu powiatowych atrakcji.
Są to: panorama z Zamku Lipowiec, Pałac w Młoszowej -  dwie panoramy, Zalew „Chechło”, Skansen w Wygiełzowie, rynek w Chrzanowie.

Jeśli ten sposób poznawania uroków naszej ziemi spełni oczekiwania internautów będziemy chcieli umieścić więcej panoram w powiatowym serwisie internetowym.


Cyfrowe zdjęcia panoramiczne obejmują pełną sferę fotografowanej przestrzeni - 180° (góra-dół) i 360° (lewo-prawo). Z kilku zrobionych zdjęć jednej przestrzeni powstają tzw. „panoramy sferyczne”, które są doskonałą formą wizualizacji wnętrz i środowiska.
Dzięki temu osoba oglądająca takie zdjęcie ma możliwość „dokładnego rozejrzenia się” we wszystkich kierunkach, co stwarza wrażenie jakby faktycznie była w oglądanym miejscu. W ten sposób nie wychodząc z domu można odbyć wirtualną podróż po interesujących nas zakątkach.

 

Zapraszamy do oglądania