IV Powiatowy Dzień Seniora

W dniu 14 listopada 2007 r. na sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie odbyły się uroczystości z okazji IV Powiatowego Dnia Seniora.

IV Powiatowy Dzień Seniora

Impreza rozpoczęła się w godzinach porannych mszą Św. w intencji „O zdrowie, pomyślność i błogosławieństwo Boże dla wszystkich seniorów Powiatu Chrzanowskiego”, z udziałem Chóru „ŻABY” i muzyków: Haliny Chodackiej i Ireneusza Stańczaka.
Równocześnie w MOKSiR w Chrzanowie odbyły się bezpłatne badania w ramach bloku pt. „ZBADAJ SIĘ NIE DAJ SIĘ” – badano m.in.: wzrok, poziom cukru, ciśnienie, spirometrię płuc.

O godzinie 12:00 w sali teatralnej MOKSiR rozpoczęła się uroczysta akademia, którą prowadzili Pani Jolanta Głowacz, odpowiedzialna za organizację imprezy dla seniorów i Pan Zbigniew Klatka. W jej trakcie Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak oraz Wiceburmistrz Chrzanowa Stanisław Dusza wręczyli dyplomy seniorom oraz osobom, które swoimi działaniami przyczyniły się do utrzymania więzi i solidarności środowiskowej oraz wspierały działalność na rzecz seniorów. Pamiątkowe dyplomy otrzymali również przedstawiciele władz samorządowych.

Kiedy formalnościom stało się zadość rozpoczął się program artystyczny pt: „Od przedszkola do Seniora”.
Patronat honorowy nad świętem seniorów objęli Starosta Chrzanowski – Janusz Szczęśniak oraz Burmistrz Miasta Chrzanowa – Ryszard Kosowski.
Zarówno powiat jak i gmina Chrzanów udzieliły wsparcia organizacyjnego imprezie. Przypominamy, że Powiatowy Dzień Seniora to impreza cykliczna, organizowana co dwa lata.

PODZIĘKOWANIA