Nowe wnętrza Poradni przyjazne dla dzieci

12 grudnia w budynku przy ul. Focha 3 Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak i Wicestarosta Adam Potocki uczestniczyli w uroczystym otwarciu nowej siedziby Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chrzanowie.

Nowe wnętrza Poradni przyjazne dla dzieci

Przybyłych gości, wśród których byli m.in. przedstawiciele Powiatu, Gminy Chrzanów, nauczycielstwa witała Dyrektor Mariola Matecka.
- Dziękuję władzom powiatu, Gminy Chrzanów i wszystkim tym, którzy pomogli nam przeprowadzić się do nowego budynku. Mamy tutaj bardzo dobre warunki pracy, przestronne wnętrza, dużo miejsca no i dobra lokalizacja w centrum miasta – powiedziała Dyrektor Matecka.
Starosta podkreślił, że inwestycja była możliwa dzięki wysiłkowi wielu ludzi zaangażowanych w sprawę. – Zdaję sobie sprawę, że wasza działalność jest bardzo ważna dla mieszkańców powiatu, dlatego cieszę się, że wreszcie macie dobre warunki pracy.
Wicestarosta dodał tylko, że to już chyba ostatnia ( trzecia z kolei ) przeprowadzka w ciągu ponad 40 lat działalności poradni.

 

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie nowych pomieszczeń. Szczególnie zainteresowanie wzbudziły rysunki bajkowych zwierząt wykonane przez Grażynę Tuszyńską - Nowak pracownika poradni, na ścianie w Dziale Optymalizacji Rozwoju Dzieci i Wad Wymowy. Stwarza to ciepłą, sympatyczną atmosferę i pomaga w badaniu dzieci, które czują się bezpiecznie.
Większe, przestronniejsze pomieszczenia dają możliwość rozwoju placówki. W przyszłości planuje się rozszerzyć działalność o m.in. terapię grupową dla młodzieży oraz stworzenie szkoły dla rodziców.

Jak podkreśliła Dyrektor poradni jej pracownicy to nie tylko fachowcy w swojej dziedzinie ale i osoby uzdolnione kulinarnie, dlatego też poczęstunek przygotowany przez psychologów i pedagogów cieszył się wśród gości dużym wzięciem.

 

Teraz pozostaje tylko wykorzystać w optymalny sposób posiadane zaplecze techniczne i osobowe, ale sądząc z entuzjazmu dyrekcji i pracowników nie będzie z tym problemów.

 

Galeria zdjęć