Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Nowe wnętrza Poradni przyjazne dla dzieci

12 grudnia w budynku przy ul. Focha 3 Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak i Wicestarosta Adam Potocki uczestniczyli w uroczystym otwarciu nowej siedziby Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chrzanowie.

Nowe wnętrza Poradni przyjazne dla dzieci

Przybyłych gości, wśród których byli m.in. przedstawiciele Powiatu, Gminy Chrzanów, nauczycielstwa witała Dyrektor Mariola Matecka.
- Dziękuję władzom powiatu, Gminy Chrzanów i wszystkim tym, którzy pomogli nam przeprowadzić się do nowego budynku. Mamy tutaj bardzo dobre warunki pracy, przestronne wnętrza, dużo miejsca no i dobra lokalizacja w centrum miasta – powiedziała Dyrektor Matecka.
Starosta podkreślił, że inwestycja była możliwa dzięki wysiłkowi wielu ludzi zaangażowanych w sprawę. – Zdaję sobie sprawę, że wasza działalność jest bardzo ważna dla mieszkańców powiatu, dlatego cieszę się, że wreszcie macie dobre warunki pracy.
Wicestarosta dodał tylko, że to już chyba ostatnia ( trzecia z kolei ) przeprowadzka w ciągu ponad 40 lat działalności poradni.

 

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie nowych pomieszczeń. Szczególnie zainteresowanie wzbudziły rysunki bajkowych zwierząt wykonane przez Grażynę Tuszyńską - Nowak pracownika poradni, na ścianie w Dziale Optymalizacji Rozwoju Dzieci i Wad Wymowy. Stwarza to ciepłą, sympatyczną atmosferę i pomaga w badaniu dzieci, które czują się bezpiecznie.
Większe, przestronniejsze pomieszczenia dają możliwość rozwoju placówki. W przyszłości planuje się rozszerzyć działalność o m.in. terapię grupową dla młodzieży oraz stworzenie szkoły dla rodziców.

Jak podkreśliła Dyrektor poradni jej pracownicy to nie tylko fachowcy w swojej dziedzinie ale i osoby uzdolnione kulinarnie, dlatego też poczęstunek przygotowany przez psychologów i pedagogów cieszył się wśród gości dużym wzięciem.

 

Teraz pozostaje tylko wykorzystać w optymalny sposób posiadane zaplecze techniczne i osobowe, ale sądząc z entuzjazmu dyrekcji i pracowników nie będzie z tym problemów.

 

Galeria zdjęć