Zespół Szkół Techniczno - Usługowych w Trzebini ma nową halę widowisko -sportową

8 stycznia Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak dokonał uroczystego przecięcia wstęgi w nowo otwartej hali widowiskowo sportowej przy Zespole Szkół Techniczno - Usługowych w Trzebini.

Zespół Szkół Techniczno - Usługowych w Trzebini ma nową halę widowisko -sportową

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, szkolnictwa, policji ,straży pożarnej oraz radni, młodzież i zaproszeni goście.

Starosta Chrzanowski w swym przemówieniu podkreślał jak ważnym obiektem nie tylko dla szkoły, ale i dla społeczności powiatu jest hala. Korzystać z niej będą mogli nie tylko uczniowie ale i inne osoby, które np. po godzinach pracy będą chciały zadbać o kondycję fizyczną. „ W zdrowym ciele zdrowy duch” – tym dobrze znanym powiedzeniem zakończył swe przemówienie Janusz Szczęśniak. Dyrektor zespołu szkół Marek Łazicki powiedział m.in., że „dziś jestem najszczęśliwszym człowiekiem w małopolsce”. 
Radość był tym większa, bowiem halę udało się otworzyć na ponad dwa i pół miesiąca przed planowanym pierwotnie terminem, który w umowie był wyznaczony na 31 marca 2008 roku.
Uroczystego poświęcenia hali dokonali Dziekan Dekanatu Trzebińskiego, Ksiądz Stanisław Mszal oraz Proboszcz Parafii p.w. Św. Barbary w Krystynowie Ksiądz Władysław Gil.

 
O tym jak ćwiczy się w nowym obiekcie mogli się przekonać uczestnicy programu artystyczno - sportowego, którzy występowali przed zgromadzonymi gośćmi. Mogli oni podziwiać pokaz gimnastyczny przygotowany przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie. Jakość podłogi przetestowały też cheerleaderki z grupy WOW i młodzież z grupy SHOW z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini. Niegorzej od nich czuli się w hali członkowie grupy MUNDO, którzy w takt muzyki zaprezentowali pokaz sztuki walki, wywodzącej się z Brazylii zwanej capoeirą.
Na koniec rozegrano turniej halowej piłki nożnej.

 

 

Budowę obiektu rozpoczęto w maju 2006r., wraz z halą wybudowano przewiązkę, która łączy ją z budynkiem szkoły oraz wykonano zagospodarowanie terenu wokół hali.
Zasadniczą część hali stanowi sala o powierzchni 1030,34 m2 połączona z widownią na 170 miejsc siedzących ustawionych w trzech grupach po 7 lub 6 rzędów. Konstrukcję nośnika hali stanowi drewno klejone, a zaplecze wykonane jest na konstrukcji żelbetonowej. Szczególnie interesująca jest podłoga obiektu, którą stanowić arena typu sportowego – wentylowana.

Wymiary hali pozwalają przeprowadzać na niej nawet zawody pierwszoligowe w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Ze względu na funkcję obiektu przyszkolnego będzie również wykorzystywana do wystawiania przedstawień teatralnych lub szkolnych, organizowania innych imprez rozrywkowych lub szkoleniowych wymagających dużej powierzchni użytkowej.

Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych - główne wejście do obiektu jest połączone z otaczającym terenem rampą o spadku 6,0 % wyposażoną w poręcze. Dzięki wyposażeniu i odpowiednim wymiarom szatni, umywalni oraz wszystkich pomieszczeń zlokalizowanych na parterze budynku hali, obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Hala powstała przy współudziale finansowym Gminy Trzebinia – 700 000 zł i Ministerstwa Sportu – 594 000zł . Całkowity koszt robót wraz zagospodarowaniem terenu to 3 200 000 zł. Powiat chrzanowski wyłożył kwotę 1 906 000 zł.

 

Galeria zdjęć