Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zespół Szkół Techniczno - Usługowych w Trzebini ma nową halę widowisko -sportową

8 stycznia Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak dokonał uroczystego przecięcia wstęgi w nowo otwartej hali widowiskowo sportowej przy Zespole Szkół Techniczno - Usługowych w Trzebini.

Zespół Szkół Techniczno - Usługowych w Trzebini ma nową halę widowisko -sportową

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, szkolnictwa, policji ,straży pożarnej oraz radni, młodzież i zaproszeni goście.

Starosta Chrzanowski w swym przemówieniu podkreślał jak ważnym obiektem nie tylko dla szkoły, ale i dla społeczności powiatu jest hala. Korzystać z niej będą mogli nie tylko uczniowie ale i inne osoby, które np. po godzinach pracy będą chciały zadbać o kondycję fizyczną. „ W zdrowym ciele zdrowy duch” – tym dobrze znanym powiedzeniem zakończył swe przemówienie Janusz Szczęśniak. Dyrektor zespołu szkół Marek Łazicki powiedział m.in., że „dziś jestem najszczęśliwszym człowiekiem w małopolsce”. 
Radość był tym większa, bowiem halę udało się otworzyć na ponad dwa i pół miesiąca przed planowanym pierwotnie terminem, który w umowie był wyznaczony na 31 marca 2008 roku.
Uroczystego poświęcenia hali dokonali Dziekan Dekanatu Trzebińskiego, Ksiądz Stanisław Mszal oraz Proboszcz Parafii p.w. Św. Barbary w Krystynowie Ksiądz Władysław Gil.

 
O tym jak ćwiczy się w nowym obiekcie mogli się przekonać uczestnicy programu artystyczno - sportowego, którzy występowali przed zgromadzonymi gośćmi. Mogli oni podziwiać pokaz gimnastyczny przygotowany przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie. Jakość podłogi przetestowały też cheerleaderki z grupy WOW i młodzież z grupy SHOW z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini. Niegorzej od nich czuli się w hali członkowie grupy MUNDO, którzy w takt muzyki zaprezentowali pokaz sztuki walki, wywodzącej się z Brazylii zwanej capoeirą.
Na koniec rozegrano turniej halowej piłki nożnej.

 

 

Budowę obiektu rozpoczęto w maju 2006r., wraz z halą wybudowano przewiązkę, która łączy ją z budynkiem szkoły oraz wykonano zagospodarowanie terenu wokół hali.
Zasadniczą część hali stanowi sala o powierzchni 1030,34 m2 połączona z widownią na 170 miejsc siedzących ustawionych w trzech grupach po 7 lub 6 rzędów. Konstrukcję nośnika hali stanowi drewno klejone, a zaplecze wykonane jest na konstrukcji żelbetonowej. Szczególnie interesująca jest podłoga obiektu, którą stanowić arena typu sportowego – wentylowana.

Wymiary hali pozwalają przeprowadzać na niej nawet zawody pierwszoligowe w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Ze względu na funkcję obiektu przyszkolnego będzie również wykorzystywana do wystawiania przedstawień teatralnych lub szkolnych, organizowania innych imprez rozrywkowych lub szkoleniowych wymagających dużej powierzchni użytkowej.

Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych - główne wejście do obiektu jest połączone z otaczającym terenem rampą o spadku 6,0 % wyposażoną w poręcze. Dzięki wyposażeniu i odpowiednim wymiarom szatni, umywalni oraz wszystkich pomieszczeń zlokalizowanych na parterze budynku hali, obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Hala powstała przy współudziale finansowym Gminy Trzebinia – 700 000 zł i Ministerstwa Sportu – 594 000zł . Całkowity koszt robót wraz zagospodarowaniem terenu to 3 200 000 zł. Powiat chrzanowski wyłożył kwotę 1 906 000 zł.

 

Galeria zdjęć