Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Wizyta Wojewody Małopolskiego w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie

Było konkretnie, merytorycznie, bez zbędnych obietnic i ogólnikowych zdań – tak w skrócie wyglądało spotkanie Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera z Zarządem Powiatu i szefami gmin powiatu chrzanowskiego.

Wizyta Wojewody Małopolskiego w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie

Wizyta miała charakter wstępny. Po krótkiej prezentacji przez Starostę poszczególni szefowie gmin przedstawiali swoje sprawy, w których prosili o pomoc i radę. Oprócz spraw charakterystycznych dla każdej gminy wspólnym tematem było zachęcenie inwestorów i prezentacja ofert inwestycyjnych. W przypadku dwóch gmin Trzebini i Libiąża tereny inwestycyjne to tereny pogórnicze, które wymagają zagospodarowania. W Chrzanowie wciąż są do zagospodarowania tereny przy autostradzie A -4.
Wojewoda dał cenną radę włodarzom gmin i powiatu, co do pozyskiwania inwestorów- jeśli za pierwszym razem nie poczują, że są przez was pożądani i ważni to nie przyjadą drugi raz. Ponadto Jerzy Miller zapewnił samorządowców, że żadna decyzja dotycząca spraw samorządu nie będzie podjęta bez konsultacji, spotkania z zainteresowanymi.


 

 

 

Nie zabrakło pytań o środki unijne ze szczególnym naciskiem na zmiany w prawie budowlanym. Wojewoda uspokoił obecnych, kładąc nacisk na przygotowanie projektów, bowiem nawet jeśli inwestycja nie dostanie dofinansowania w początkowym okresie to jest  szansa, że te środki zostaną pozyskane w późniejszym okresie.
Z kolei interesy Szpitala Powiatowego w Chrzanowie przedstawiła Ewa Potocka – Dyrektor placówki, która należy do jednej z najlepszych w województwie.

 

 


Obecny na spotkaniu poseł Tadeusz Arkit zwrócił uwagę na potrzebę zbilansowania interesów wszystkich gmin powiatu chrzanowskiego i zaprezentowania tego kompleksowego opracowania wojewodzie.
Poruszono też atrakcyjność turystyczną gmin Babice i Alwernia, które leżą na szlaku pomiędzy Krakowem a Oświęcimiem i są dobrym miejscem na turystykę weekendową.
Ponadto zwrócono uwagę na problemy z numerem kierunkowym (032) i odbiorem programu 3 TVP z ośrodka z Krakowa.

Na koniec spotkania ustalono, że bardziej szczegółowe rozmowy w/w poruszonych obszarach odbędą się już w Krakowie, gdzie zostaną zaproszone poszczególne gminy powiatu.
 
To moje pierwsze tak konkretne i rzeczowe spotkanie z wojewodą – te słowa Starosty Janusza Szczęśniaka najlepiej oddają charakter prowadzonych rozmów, które na pewno będą miały dalszy ciąg.