Spotkanie wojewódzkiej komisji okazją na prezentację powiatu chrzanowskiego

24 stycznia w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu, Mienia i Finansów Sejmiku Województwa Małopolskiego, podczas której Wicestarosta Adam Potocki zaprezentował perspektywy rozwoju inwestycyjnego powiatu.

Spotkanie wojewódzkiej komisji okazją na prezentację powiatu chrzanowskiego

Na spotkaniu obecni byli Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marek Sowa, członkowie komisji, dyrektorzy kluczowych departamentów Urzędu Marszałkowskiego, włodarze gmin powiatu chrzanowskiego, przedstawiciele przedsiębiorców.
Na początku spotkania Przewodniczący Komisji Kazimierz Czekaj oddał głos Wicestaroście Adamowi Potockiemu, który krótko i zwięźle przedstawił plany inwestycyjne na najbliższe lata. Zwrócono uwagę na infrastrukturę drogową, bowiem powiat chce aplikować o środki unijne na dwa duże projekty związane z modernizacją dróg. Ponadto zaznaczono potrzeby w sferach oświaty, sportu, bezpieczeństwa.

Drugą prezentację multimedialną przedstawił Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Dotyczyła ona zadań planowanych do realizacji w ramach programów unijnych. Jeśli plany powiodą się można spodziewać się polepszenia sytuacji na drogach powiatu. W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego planuje się m.in. modernizację drogi wojewódzkiej 933 – Brzeszcze – Chrzanów wraz z budową wiaduktu w Kroczymiechu i modernizację drogi wojewódzkiej nr 780 Kraków – Chełmem, etap II.

Następnie głos zabierali szefowie gmin powiatu chrzanowskiego. Spotkanie miało na celu przedstawienie kluczowych spraw, obszarów problemowych, które są najpilniejsze do rozwiązania.
Po przerwie komisja rozpoczęła swoje bieżące prace, natomiast dyrektorzy wraz Zarządem Powiatu i zaproszonymi gośćmi przeszli na małą salę i omawiali wybrane tematy.