Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Nagrody i występy na sesji Rady Powiatu

Nietypowy przebieg miała XVI sesja Rady Powiatu, ponieważ na początku jej trwania wręczono przedstawicielom Chóru Mieszanego „Canzona oraz Teatru Ludowego „Tradycja” Nagrody Artystyczne Powiatu Chrzanowskiego, a następnie nagrodzeni członkowie teatru dali próbkę swoich umiejętności prezentując mini – program artystyczny.

Nagrody i występy na sesji Rady Powiatu

Nagrody artystyczne są przyznawane co roku w dwóch kategoriach: animator kultury ludowej i całokształt działalności. W tym roku w pierwszej kategorii kryształową statuetkę odebrał Teatr Ludowy „Tradycja” i jego dusza i motor napędowy Zbigniew Klatka. Teatr jest Stowarzyszeniem Krzewienia Kultury Ludowej Gminy Alwernia – działającym od 1994 roku. Kultywuje on wieloletnie tradycje amatorskiego ruchu teatralnego, chroni od zapomnienia folklor i tradycje lokalne, miejscowe zwyczaje i obrzędy. Dużą popularność przyniosły Teatrowi programy kabaretowe i estradowe prezentowane w całej niemal Polsce.

 

 

 

 

Przedstawienia takie jak m.in.: NA PAŚWISKU, OBUDZENI W EUROPIE i wiele innych zdobywały główne nagrody na najbardziej znaczących przeglądach
i festiwalach w Polsce, m.in.: na Przepatrzowinach Teatralnych w Czarnym Dunajcu, konfrontacji Kabaretów Wiejskich w Lipnicy Murowanej, Festiwalu „Dziecko w folklorze” w Baranowie Sandomierskim czy wreszcie Wojewódzkim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Bukowinie Tatrzańskiej.
Teatr jest grupą wielopokoleniową, skupia, bowiem blisko 40 osób w wieku od 10 do 77 lat. Siedzibą Teatru jest Dom Ludowy w Okleśnej.

 

 


 

Z kolei za całokształt działalności nagrodę otrzymał Chór Mieszany „Canzona” działający przy Parafii św. Mikołaja w Chrzanowie. Od lat związany z Ziemią Chrzanowską i jej mieszkańcami bierze udział we wszystkich ważniejszych wydarzeniach liturgicznych w kościołach całego Powiatu.
Chór „Canzona” od 30 lat służy społeczeństwu, krzepiąc ludzkie serca śpiewami chóralnymi, dostarcza wrażeń estetycznych i wzruszeń. Brał udział w koncertach poświęconych Papieżowi, Janowi Pawłowi II, uświetniał uroczystości związane z wejściem Polski do Unii Europejskiej, koncertował charytatywnie m.in. na rzecz powodzian, Fundacji Brata Alberta, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przemierzył z pieśnią wszystkie gminy Powiatu Chrzanowskiego zachęcając innych do wspólnego śpiewania.
Chór występował również poza granicami naszego powiatu, m.in.: w Krakowie, Katowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej, Jaworznie, Oświęcimiu, Ludźmierzu, Jędrzejowie, Częstochowie i w Zakopanem. W ciągu trzydziestoletniej działalności chór „Canzona”, dziś zrzeszający 50 pasjonatów chóralnego śpiewania, wystąpił ponad 700 razy.


 

Galeria zdjęć