Młodzież z powiatu chrzanowskiego walczyła z szachową czołówką

Jedno jest pewne - występ młodych szachistów z powiatu chrzanowskiego na XIII Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów w Szachach Aktywnych daje powody do dumy i pokazuje, że jesteśmy wysoko w krajowej czołówce.

Młodzież z powiatu chrzanowskiego walczyła z szachową czołówką

Turniej zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Hetman Koronny" Trzebinia przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzebini zakończył się sukcesem dla rodzimego środowiska szachowego. Prawie w każdej kategorii wiekowych na punktowanych miejscach plasowali się nasi młodzi mistrzowie.

W sumie wystartowało 262 zawodników, którzy walczyli ze sobą w systemie szwajcarskim – kontrolowanym.
Najlepszym zawodnikiem do lat 8 został Kacper Grela z Bolesławca a z powiatu chrzanowskiego najwyższe miejsca w tej grupie zajęli Jan Guzik z Chrzanowa i Justyna Filipek z Trzebini.
W grupie do 10 roku życia bezkonkurencyjny był Jan, Krzysztof Duda z Wieliczki, a z naszych najwyżej uplasowali się Szymon Drop i Weronika Komala z Chrzanowa oraz Jakub Dąbek z Trzebini.
Wśród dwunastolatków najlepszy był Konrad Gawiec z Czarnej a z powiatu Andrzej Knapik i Anna Mazur z Chrzanowa oraz Michał Mirski z Trzebini.
W kategorii do 14 lat ponownie szans innym nie dał zawodnik z Czarnej Marek Lis, a chrzanowskich barw dzielnie bronili Malwina Chrząszcz i Aleksander Kuciel z Chrzanowa.
Najlepszym spośród zawodników do 16 lat okazał się Przemysław Święch ze Staniątek a z chrzanowian najwyżej uplasowali się Radosław Barski i Miłosz Lorek.
Najlepszym zawodnikiem powiatu chrzanowskiego został Damian Wcisło, zawodnik UKS Hetman Koronny Trzebinia, który nie dał nikomu szans w kategorii do lat 18 i zajął I miejsce. Na wysokim bo aż IV miejscu znalazła się Wiktoria Wierzbicka z Trzebini.
Dużo pochwał zebrali organizatorzy turnieju za profesjonalną organizację i co ważniejsze świetną atmosferę. Takie pochwały cieszą szczególnie tym bardziej, że wypowiadali je goście z zagranicy, Anglicy i Niemcy.
Powiat chrzanowski powoli staje się coraz mocniejszym „zagłębiem szachowym”, bowiem to właśnie tutaj zaczynało swoją karierę i wychowało się wielu dorosłych już mistrzów.  

 

Galeria zdjęć