Doroczne spotkanie z Patronem Honorowym Fundacji Szlaki Papieskie

W dniu 23 lutego 2008 roku w Pałacu Arcybiskupów w Krakowie odbył się tradycyjny coroczny zjazd osób tworzących Szlaki Papieskie z Honorowym Patronem Fundacji Szlaki Papieskie Jego Eminencją Ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

Doroczne spotkanie z Patronem Honorowym Fundacji Szlaki Papieskie

Celem spotkania było podsumowanie całorocznych działań związanych z oznakowaniem Szlaku Papieskiego na obszarze całej Polski.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.30 na dziedzińcu Kurii Metropolitalnej w Krakowie, gdzie delegaci z całego kraju złożyli kwiaty, zapalili znicze przy pomniku Sługi Bożego Jana Pawła II oraz odśpiewali „Barkę” ulubioną pieśń oazową Jana Pawła II.

Następnie punktualnie o godzinie 10.00 w prywatnej kaplicy Arcybiskupów Krakowskich rozpoczęła się uroczysta, koncelebrowana Msza św. poprowadzona przez Jego Eminencję Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza w intencji papieża Polaka oraz Fundacji Szlaki Papieskie jak i osób z nią związanych.
Następnie nadszedł czas na spotkanie w apartamentach Kurii, które poprowadziła prezes Fundacji Szlaki Papieskie Pani Urszula Własiuk prezentując sprawozdanie z działalności Fundacji Szlaki Papieskie z ubiegłego roku. W ręce Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza trafiły kwiaty oraz podziękowania za patronat nad Szlakami Papieskimi.
Tegoroczne uroczystości uświetnił występ zespołu dziecięcego z Raby Wyżnej, Podsarnia i Nowego Sącza. Zaprezentowano również hymn Fundacji Szlaki Papieskie oraz odczytano fragmenty poezji Jana Pawła II.
Zjazd zakończyły pamiątkowe zdjęcia twórców , organizatorów oraz osób bliskich śp. Janowi Pawłowi II z Jego Eminencją Ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.
Z uwagi na fakt, że na terenie powiatu chrzanowski istnieje Szlak Miejsc Papieskich, którego kardynał Dziwisz jest patronem również podczas tegorocznego spotkania uczestniczył w nim przedstawiciel powiatu.