Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Ku pamięci Jana Pawła II

Tegoroczne obchody III rocznicy śmierci papieża Polaka są już za nami.

 

 

Ku pamięci Jana Pawła II

W wielu kościołach oraz miejscach związanych z osobą Jana Pawła II na całym świecie jak i szczególnie w Polsce miały miejsce liczne koncerty, wystawy, wieczory wspomnień oraz uroczyste Msze św. w intencji Jego beatyfikacji.
Również mieszkańcy Powiatu Chrzanowskiego przepełnieni szacunkiem i miłością do najwybitniejszego Polaka naszych czasów licznie uczestniczyli w obchodach III rocznicy śmierci Jana Pawła II zorganizowanych pod patronatem Starosty Chrzanowskiego Pana Janusza Szcześniaka, Burmistrza Miasta Chrzanowa Pana Ryszarda Kosowskiego oraz Duchowieństwa Dekanatu Chrzanowskiego.
Organizatorzy obchodów tj. Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Gmina Chrzanów oraz Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Chrzanowie, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Chrzanowie, Agencja Artystyczna „RoMa” zapewnili możliwość udziału mieszkańcom Powiatu Chrzanowskiego w obchodach III rocznicy śmierci Jana Pawła II.
Program rozpoczął się już od 30.03.2008 r., gdzie dane nam było wspominać Papieża Polaka uczestnicząc w koncercie pn. „W hołdzie Janowi Pawłowi II” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzyczna I st. z Chrzanowa i Szkoły Podstawowej nr 8 z Trzebini, który miał miejsce w Kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie.
W III rocznicę śmierci Jana Pawła II - 2 kwietnia 2008 r. w „Domu Urbańczyka” oddziale Muzeum w Chrzanowie została otwarta wystawa pn. „Jan Paweł II i dzieci”. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 4 maja 2008 roku.
Wystawa w „Domu Urbańczyka” jest już II z rzędu wystawą upamiętniającą rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Eksponaty zebrane na w/w wystawie stanowią dar Pana Henryka Czarnika dla Muzeum w Chrzanowie. Zbiory zaprezentowane w piwniczce Muzeum stanowią część 35 000 - nej kolekcji dotyczącej życia i twórczości Papieża Polaka. Zbiory obejmują min. wydawnictwa książkowe, broszury, mapy, widokówki jak również karty telefoniczne, bilety, magnesy, breloczki, gry, puzzle (1000 elementów) oraz wiele innych przedmiotów użytku codziennego zawierających wizerunek Jana Pawła II.

 


Ku pamięci Ojca Świętego zorganizowany został również koncert pn. „AVE MARIA – SANTO SUBITO” w wykonaniu solistów Opery Krakowskiej Pani Karin Kałuckiej – (śpiew), Pana Jerzego Sypek – (śpiew, słowo wiążące) oraz akompaniamencie Jerzego Sobeńko, który rozpoczął się o godz. 17.00 w Kościele p.w. M.B. Różańcowej w Chrzanowie.
Na zakończenie tego szczególnego dnia w Kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie oraz w Kościele p.w. M.B Różańcowej odprawiono uroczyste Msze św. w intencji naszego rodaka.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ