Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Powiat chrzanowski na 18 Krakowskim Salonie Turystycznym

„Propagowanie turystyki weekendowej w gminach powiatu” - takie hasło przyświecało nam podczas 18 Krakowskiego Salonu Turystycznego, który odbył się od 4 do 6 kwietnia, w Hali Kortów Tenisowych Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Powiat chrzanowski na 18 Krakowskim Salonie Turystycznym

Salon Turystyczny jest imprezą dla amatorów turystyki, miłośników podróży krajowych i zagranicznych. Swoje oferty prezentowały polskie i zagraniczne biura podróży. Nie zabrakło ofert z tak egzotycznych krajów jak choćby Egipt i Tunezja. Oprócz tego silnie reprezentowane były kraje naszych południowych dalszych i bliższych sąsiadów Czechów, Słowaków i Węgrów.

 

Powiat chrzanowski, aby przyciągnąć uwagę zwiedzających tradycyjnie przygotował coś dla duszy i coś dla ciała.

Podobnie jak w Katowicach barwna, wiosenna dekoracja stoiska i kolorowe bannery ze zdjęciami atrakcji, ciekawych miejsc w poszczególnych gminach wzbudzały zainteresowanie przybyłych ludzi.
W piątek spragnieni jadła mogli spróbować poczęstunku przygotowanego przez Cafe Club Nata, próbując swojskie kiełbasy, świeże chleby i nietypowe ptysie z nadzieniem mięsnym. Ich smak doceniła nawet ekipa TVP 3, która podczas trwania targów tylko na naszym stoisku zatrzymała się by coś przekąsić. 
W sobotę Koło Gospodyń Wiejskich „Płazianki” zaprezentowały kawałek chrzanowskiego folkloru występując na scenie, ponadto panie kierując się zasadą „przez żołądek do serca” po występach serwowały kapuśniak, chleb ze smalcem i pyszne ciasta.

 

 

 

 


W niedzielę z kolei Grupa Męska „Bolęcanie” pokazała, że nie tylko kobiety w powiecie chrzanowskim są utalentowane artystycznie. Podczas ich występów zarówno na scenie głównej, jak i na naszym stoisku gromadził się tłum ludzi.
Przed głównym wejściem namiot z rękodziełami z drewna, wosku wystawili państwo Zofia i Edward Góreccy, którzy już od wielu lat uczestniczą w Krakowskim Salonie Turystycznym.
 
Przyciągnięci przez występy i smaczne jadło zwiedzający z zainteresowaniem sięgali po ulotki i foldery promocyjno – reklamowe. Ci, którzy kiedyś mieszkali lub mieszkają na ziemi chrzanowskiej stawali przed bannerami i pokazywali znane sobie miejsca. Dla uczestników targów przygotowaliśmy losowanie nagród, którymi były specjalnie przygotowane materiały promocyjne.
Obecnością na powiatowym stoisku zaszczycili nas Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, Wicestarosta Adam Potocki oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Szybalski i Andrzej Jura. Mieli oni okazję porównać jak prezentuje się oferta turystyczna powiatu na tle innych wystawców.

 

Imprezą towarzyszącą był Wiosenny Piknik Rodzinny ( sobota, niedziela) na terenach zielonych wokół Hali Kortów Tenisowych AWF w Krakowie w ramach, którego przewidziano plenerowe atrakcje dla dzieci – dmuchane zamki, zjeżdżalnie, strzelanie z łuku, mini quady. Dla spragnionych jadła odbędzie się też wielkie wiosenne grillowanie.


Serdecznie dziękujemy przedstawicielom wszystkim gminom za owocną współpracę, słowa podziękowania kierujemy do wszystkich mieszkańców powiatu, którzy odwiedzili nasze stoisko.

 

Galeria zdjęć