Koncert rockowy w Trzebini - 24.04.2008

Zapraszamy do Dworu Zieleniewskich w Trzebini w dniu 25.04.2008 r. (piątek)  na koncert rockowy w wykonaniu Liama MacMhurri, ktoremu towarzyszyć będzie zespół Nie-Bo. Impreza rozpocznie się o godz. 19:00.


 

Koncert rockowy w Trzebini - 24.04.2008
Liam MacMhurri urodził się w Belfaście w 1965 roku, gdzie spędził pierwsze 18 lat swojego życia. Zaczął grać na perkusji w wieku 9 lat, a gdy miał 11 lat, grał w zespole swojego ojca. Mając 15 lat, Liam założył własny zespół, z którym w roku 1984 pojechał do Anglii, gdzie grupa podpisała kontrakt z wytwórnią FM Revolver. "The Ragged Edge", bo tak brzmiała nazwa zespołu, odnieśli sukcesy w kilku krajach Europy ze swoim debiutanckim albumem "Inner City Child" oraz dwoma singlami, "One Way" i "Love Games". Po pięciu latach i kilku europejskich trasach Liam odszedł z zespołu, zaczynając solową karierę jako
gitarzysta i wokalista.
Jego pierwsze solowe nagranie, "Huma Suma Baby", zostało wydane w roku 1996 w jego własnej wytwórni Tokin'; Gesture Records, po czym rozpoczął obszerną trasę po Europie, a następnie po USA. Po amerykańskiej trasie Liam wyjechał na 2 lata do Australii, gdzie nagrał swój drugi solowy album, "Digital Honesty", w 1998 roku w Melbourne. Po roku spędzonym w Singapurze przy okazji trasy po Japonii oraz innych azjatyckich krajach, wrócił do Europy, gdzie nagrał swój ostatni solowy album "Blocked in Would" w roku 2000.


Następnie przeprowadził się do Polski, gdzie poznał Artura Malika i Pawła Mąciwodę, z którymi założył zespół LAPd w 2001 roku. Ich pierwsze nagranie "No Shit Just Live" sprzedało się w wielu tysiącach egzemplarzy i stanowi część historii polskiego rocka. Drugie nagranie planowane jest na jesień, a po odejściu Pawła do zespołu Scorpions zespół w nowym składzie zamierza wydać trzeci album. Nowi członkowie to Krzysztof Bodzoń (gitara basowa) oraz Robert Lubera (gitara elektryczna).
Liam grał także z wieloma gwiazdami polskiej i światowej sceny muzycznej, m. in. z Ianem Paice'm (Deep Purple) oraz Domem Formulara.


cena biletów: 10 zł/ ulgowe 7 zł