Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Koncert rockowy w Trzebini - 24.04.2008

Zapraszamy do Dworu Zieleniewskich w Trzebini w dniu 25.04.2008 r. (piątek)  na koncert rockowy w wykonaniu Liama MacMhurri, ktoremu towarzyszyć będzie zespół Nie-Bo. Impreza rozpocznie się o godz. 19:00.


 

Koncert rockowy w Trzebini - 24.04.2008
Liam MacMhurri urodził się w Belfaście w 1965 roku, gdzie spędził pierwsze 18 lat swojego życia. Zaczął grać na perkusji w wieku 9 lat, a gdy miał 11 lat, grał w zespole swojego ojca. Mając 15 lat, Liam założył własny zespół, z którym w roku 1984 pojechał do Anglii, gdzie grupa podpisała kontrakt z wytwórnią FM Revolver. "The Ragged Edge", bo tak brzmiała nazwa zespołu, odnieśli sukcesy w kilku krajach Europy ze swoim debiutanckim albumem "Inner City Child" oraz dwoma singlami, "One Way" i "Love Games". Po pięciu latach i kilku europejskich trasach Liam odszedł z zespołu, zaczynając solową karierę jako
gitarzysta i wokalista.
Jego pierwsze solowe nagranie, "Huma Suma Baby", zostało wydane w roku 1996 w jego własnej wytwórni Tokin'; Gesture Records, po czym rozpoczął obszerną trasę po Europie, a następnie po USA. Po amerykańskiej trasie Liam wyjechał na 2 lata do Australii, gdzie nagrał swój drugi solowy album, "Digital Honesty", w 1998 roku w Melbourne. Po roku spędzonym w Singapurze przy okazji trasy po Japonii oraz innych azjatyckich krajach, wrócił do Europy, gdzie nagrał swój ostatni solowy album "Blocked in Would" w roku 2000.


Następnie przeprowadził się do Polski, gdzie poznał Artura Malika i Pawła Mąciwodę, z którymi założył zespół LAPd w 2001 roku. Ich pierwsze nagranie "No Shit Just Live" sprzedało się w wielu tysiącach egzemplarzy i stanowi część historii polskiego rocka. Drugie nagranie planowane jest na jesień, a po odejściu Pawła do zespołu Scorpions zespół w nowym składzie zamierza wydać trzeci album. Nowi członkowie to Krzysztof Bodzoń (gitara basowa) oraz Robert Lubera (gitara elektryczna).
Liam grał także z wieloma gwiazdami polskiej i światowej sceny muzycznej, m. in. z Ianem Paice'm (Deep Purple) oraz Domem Formulara.


cena biletów: 10 zł/ ulgowe 7 zł