Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

II miejsce, ale najważniejsza była pomoc dla Hospicjum

Po zaciętej walce drużyna Starostwa Powiatowego w Chrzanowie zajęła II miejsce w Charytatywnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Chrzanowskiego, który odbył się 26 kwietnia w hali sportowej przy Zespole Szkół Techniczno - Usługowych w Trzebini - ul. Gwarków 3.

Cztery drużyny, które stanęły do rywalizacji grały w systemie „każdy z każdym”. Mimo iż zawody miały charakter towarzyski wszystkie drużyny zaangażowały w mecze maksimum sił. Walka o pozytywny rezultat trwała dosłownie do ostatnich sekund.
Drużyna Starostwa rozpoczęła turniej bardzo dobrze meczem z licznym i silnym składem Straży Pożarnej. Dzięki maksymalnej koncentracji już na początku gry udało się strzelić bramkę, która ustawiła przebieg spotkania. Strażacy chcąc wyrównać musieli prowadzić bardziej otwartą grę, co pozwalało na kontrataki i strzelanie kolejnych goli. W drugiej połowie zawodnicy Starostwa podkręcili tempo i mecz zakończył się rezultatem 5:0.

Dobry początek dawał nadzieję na miejsce na podium. W drugim meczu przyszło zmierzyć się z nieliczną, ale zgraną i dobrą technicznie drużyną Platformy Obywatelskiej Chrzanów. Podobnie jak w pierwszej grze przycisnęliśmy od samego początku i już w pierwszych minutach udało się strzelić bramkę. Potem na całej długości boiska trwała zacięta walka o każdą piłkę okraszona popisami technicznymi. Kiedy pod koniec drugiej połowy wydawało się, że uda się dowieźć jednobramkowe prowadzenie do końca jeden moment rozluźnienia w obronie dał graczom PO okazję na strzelenie wyrównującej bramki. Po ostatnim gwizdku sędziego schodziliśmy do szatni z remisem i świadomością, że wciąż jest szansa na I miejsce.

Żeby je jednak zająć trzeba było wygrać z drużyną Lekarzy. Niestety uzyskanego prowadzenia 2:1 nie udało się utrzymać do ostatniego gwizdka, Końcówki meczów nie są naszą specjalnością. Znowu straciliśmy bramkę w ostatnich minutach. Ponadto sprawdziła się stara piłkarska prawda, że „niewykorzystanie sytuacje się mszczą”. Na otarcie łez pozostało drugie miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Chrzanowie.

Puchar Starosty Chrzanowskiego i I miejsce przypadło Platformie Obywatelskiej Chrzanów. Trzecie miejsce zajęli Lekarze a czwarte Straż Pożarna.

Najważniejsze jednak było Hospicjum Homo – Homini i. Św. Brata Alberta, filia w Chrzanowie. Po zakończonym turnieju na ręce władz hospicjum zostały przekazane datki w wysokości ponad 500 zł.

Na koniec imprezy Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak podkreślił, że ma nadzieję, że turniej ten stanie się imprezą cykliczną i będzie gromadził więcej drużyn i kibiców.